Rijeci novi igrač i remi

Zoran Zdelar • subota, 24.01.2009.

Rijeka je u drugoj prijateljskoj utakmici remizirala s Domžalama, ali navijače može utješiti vijest da je potpisan ugovor s novim igračem...

Rijeka je u petak odigrala svoju drugu po redu pripremnu utakmicu, a u Rovinjskom selu na igralištu Mladosti nisu uspjeli slaviti u dvoboju sa slovenskim Domžalama. Slovenci su do vodstva stigli nakon samo pet minuta igre kad je Velimira Radmana uspio svladati Kneževič, a Rijeka izjednačuje preko mladog Pamića već u 23. minuti.

Domžale su uspjele stići do novog vodstva u 35. minuti golom Krcića, dok je Rijeka još jednom izjednačili, ovog puta u 50. minuti, a tada je s bijele točke precizan bio Fernandez. Prvoligaš s Kantride nakon toga stiže i u vodstvo i to nakon što je vlastitu mrežu zatresao Novak, ali njegovu grešku popravlja Čaušević u 78. minuti čime je postavljeno konačnih 3:3.

Riječani tako nisu briljirali u prijateljskoj utakmici, ali za dobru vijest navijačima pobrinuli su se čelnici kluba koji su napokon doveli jednog igrača. Nakon brojnih spomenutih imena, od kojih su neki stigli i na kraću provjeru, dogovoreni su uvjeti suradnje s bosansko-hercegovačkim braničem Kenanom Čejvanovićem.

Na Kantridi ipak nisu potpuno sigurni hoće li im nekadašnji mladi reprezentativac susjedne države biti od velike koristi, pa je zasad potpisan ugovor u trajanju od tek šest mjeseci, ali postoji mogućnost produljenja suradnje za dvije godine.

Čejvanović je već nekoliko dana na priprema s Rijekom u Rovinju, ali u utakmici s Domžalama nije mogao dobiti priliku pokazati što zna.