Rijeka stigla do nove pobjede

Zoran Zdelar • nedjelja, 25.01.2009.

Riječani su u trećoj utakmici stigli do nove pobjede, a ovog su puta uspjeli svladati trećeligaša iz Rovinja...

U trećoj prijateljskoj utakmici Riječani su ubilježili svoju drugu pobjedu posljednjeg dana priprema u rovinjskom hotelu Park smještenog tik iznad ACI marine. Protivnik je bio trećeligaš Rovinj, koji je također nedavno započeo s pripremama za nastavak sezone, a domaćini definitivno ne mogu biti nezadovoljni kako su se uspjeli oduprijeti prvoligašu.

Rovinj je stigao u vodstvo već u osmoj minuti igre nakon što je mrežu Prskala uspio zatresti Otochian, a u 24. minuti izjednačuje Gerc. Nakon toga je Rijeka zaigrala ozbiljnije te su stigli do ugodnog vodstva. Moglo je i drukčije, da je kojim slučajem u 38. minuti Barlecaj bio precizan s 11 metara.

Minutu prije odlaska na odmor Riječane u vodstvo dovodi Kreilach, a na 3:1 povisuje Ljubović malo poslije početka drugog dijela utakmice. Posljednjih Rijekin gol djelo je Ahmada Sharbinija u 60. minuti igre, a domaćini su nekoliko minutu kasnije uspjeli ublažiti poraz pogotkom Abuselyana.

Prijateljska utakmica: Rovinj – Rijeka 2:4