Šimiću i Pokrivaču 90 minuta

Maja Giljanović • ponedjeljak, 26.01.2009.

Što se susreta izrazitih favorita i amatera tiče PSG je slavio protiv Ajaccija, a Grenoble protiv Grand-Synthea, dok su međusobni obračuni prvoligaša riješeni minimalnim pobjedama Monaca naših Šimića i Pokrivača te Le Mansa...

PSG je u 1/16 finala Kupa na gostovanju kod četvrtoligaša Ajaccija prošao u osminu finala golovima Kežmana (2) i Traorea, a Grenoble je kod šestoligaša Grand-Synthea u Dunkerqueu nakon pola sata gubio samo da bi najprije izjednačio (Akrour) te potom u drugom poluvremenu i preokrenuo (Toure i El-Moubarki).

U Le Havreu su Hantzovi igrači propustili dvije 100%-tne šanse - Diallo i Boli - što su gosti iz Le Mansa znalački iskoristili i golom se Helstada u 99. minuti plasirali dalje.

Imenima najzanimljiviji susret na Louisu II su odigrali Monaco i Nice. Za Kneževe su 90 minuta odradili i Dario Šimić i Nikola Pokrivač koji je u 87. zaradio žuti karton (Jerko Leko je još uvijek ozlijeđen), a Nica je nakon što joj je poništen gol Remyja zbog prekršaja Hognona baš na Šimiću, poklekla u 85. minuti (Licata).

Coupe de France, 1/16 finala:
Grande-Synthe (6) - Grenoble 1:3, Ajaccio (4) - PSG 0:3, Le Havre - Le Mans 0:0 (0:1 nakon produžetaka), Monaco - Nice 1:0