SP 2009, Drugi krug, Skupina 1, 3. kolo, 27.01.2009, 16:30 h, Zagreb, Arena, gledatelja: 800
Suci: Gousko, Repkin (Bjelorusija)
Mađarska
Mađarska
28:27(14:11) Južna Koreja
Južna Koreja

Mađari u zadnjoj minuti

Tomislav Pacak, Vedran Attias • utorak, 27.01.2009.

Prva dva mjesta u zagrebačkoj skupini rezervirana su za Hrvatsku i Francusku, a borbu za ostala otvorili su Mađarska i Južna Koreja...

UKUPNO27113/41

Zanimljivu i borbenu utakmicu vidjeli su gledatelji koji su u Arenu Zagreb došli ranije i tako odlučili za cijenu svoje karte vidjeti sve tri utakmice dana.

Počelo se igrom gol na gol, a potom od 7. do 16. minute Korejci rade seriju 7:1 i odlaze na četiri razlike. Kao i protiv Francuza, Korejci su odigrali vrlo dobar prvi dio nakon kojega su vodili 14:11, a posebno je dobar bio Jaewoo Lee koji je zabio čak sedam golova.

U nastavku, Korejci ipak padaju i igri, ali i Mađari se sve više prilagođavaju na ipak drukčiji stil igre od onoga na koji su naučeni pa se u samu završnicu ulazi s izjednačenim rezultatom.

Igrala se zadnja minuta kada su Mađari imali napad, Oh dobio dvije minute, a Csaczar s crte sedam metara zabio svoj osmi gol na utakmici za 28:27.

Korejci su igrali bez golmana zadnji napad, čak je i Gal dobio isključenje, no nisu mogli izjednačiti i počelo je veliko slavlje Mađara.

Kod pobjednika je najbolji strijelac bio Csaszar koji je dao osam golova te je proglašen igračem utakmice dok je kod Koreje bio najefikasniji Jaewoo Lee sa sedam pogodaka (svi u prvom dijelu). U utakmici koja se odluči u zadnjoj minuti pobjednika uglavnom presude golmani pa je tako Puljezević kod Mađara imao 41 posto obrana što se pokazalo presudnim jer Korejci nisu bili na toj razini.