SP 2009, Drugi krug, Skupina 1, 3. kolo, 27.01.2009, 18:30 h, Zagreb, Arena, gledatelja: 10000
Suci: Gjending, Hansen (Danska)
Švedska
Švedska
27:26(11:16) Slovačka
Slovačka

Slovačka - Švedska: Doder show

Tomislav Pacak, Vedran Attias • utorak, 27.01.2009.

Vrlo zanimljivu utakmicu gledateljima su pružili Slovačka i Švedska na kraju koje su se veselili Šveđani nakon pobjede 27:26 koja im omogućava utakmicu za sedmo mjesto...

UKUPNO26215/55

Šveđani su dobro otvorili utakmicu i golovima Kima Anderssona poveli 3:0 nakon samo dvije minute igre. Kako je igra tekla, Švedska prednost je sve više rasla najviše zbog sjajne igre Dalibora Dodera.

Naime, nevjerojatnu je utakmicu odigrao srednji vanjski Švedske i zabio osam golova od jedanaest udaraca i to - samo u prvom dijelu, a rezultat je na "pristojnih" minus pet za Slovačku sve do odmora držao Stochl sjajnim obranama.

Vezane vijesti

Stochl je u prvom dijelu skupio devet obrana, a odlično je nastavio i u nastavku pa su se tako Slovaci polako sve više približavali. Kada su u 41. minuti Valo i Kopco dobili dvije minute isključenja i ostavili u igri samo četiri Slovaka, činilo se kako će Šveđani riješiti utakmicu, no - Stochl nije dao.

Sjajni slovački vratar koji, najblaže rečeno, ima čudan stil branjenja jer se cijelo vrijeme drži kao da će upravo ili zaspati ili se srušiti, fenomenalno je branio, a Kukučka zabijao pa je tako u 47. minuti na semaforu pisalo 20:20.

Ista ta minuta bila je vrlo bitna za nastavak utakmice jer su se tada u gužvi našli Kopco i Doder te su obojica isključeni, ali Doder je ipak dosta teže prošao jer mu je sudac pokazao crveni karton pa su tako Šveđani ostali bez najboljeg igrača dotada.

Nakon crvenog kartona Dodera, Larholm je preuzeo njegovu ulogu i zabio čak pet bitnih golova, no Šveđani su gotovo prosuli prednost u posljednjim minutama.

Naime, u posljednju se minutu ušlo s dva razlike za Švedsku, no brzi gol Stranovskog i isključenje Kallmana zakomplicirali su situaciju. Fahlgren je olako potrošio švedski napad, a iako su Slovaci izvadili golmana i igrali s dva igrača više - do izjednačenja nisu došli.

Najefikasniji Šveđanin bio je uvjerljivo Doder s jedanaest golova dok je daleko iza njega Larholm koji je zabio šest puta, a kod Slovaka devet golova dao je Kukučka dok je Martin Stranovsky zabio pet.