Radman produžio s Rijekom

Zoran Zdelar • srijeda, 28.01.2009.

Rijeka i Velimir Radman produžili su suradnju do ljeta 2011. godine, a nakon toga su ubilježili pobjedu u prijateljskom dvoboju s Karlovcem...

Dragan Žilić je napustio Kantridu ovog mjeseca, a to je bio alarm za čelnike kluba da što prije dovrše pregovore s Velimirom Radmanom kako se ne bi doveli u neugodnu situaciju njegovim eventualnim odlaskom. U utorak su pregovori dovršeni te je Radman produžio ugovor s Rijekom sve do ljeta 2011. godine.

Kolika će biti nova primanja Radmana nije poznato s obzirom da nijedna strana nije ni natuknula o kojem bi se iznosu moglo raditi, no vratar je relativno zadovoljan uvjetima pod kojima će nastupati, a to je i najbitnije.

Radman je rođen u Banja Luci, no na Kantridi je "oduvijek", pa je u Rijeci prošao i omladinsku školu. Svojim nastupima u posljednje je vrijeme izazvao i zanimanje izbornika Bosne i Hercegovine, Miroslava Blaževića, te postoji mogućnost da uskoro primi pozivnicu za neku kvalifikacijsku utakmicu.

Nakon što je ugovor između Radmana i Rijeke potpisan, odigrana je u Žminju prijateljska utakmica s Karlovcem, a dvostruki osvajača Hrvatskog kupa slavio je bez problema u dvoboju s inače vrlo dobrim drugoligašem.

Riječani su stigli do vodstva nakon samo sedam minute igre zahvaljujući preciznosti Ahmada Sharbinija, a isti napadač povećava vodstvo 20 minuta kasnije i udarcem glavom. Prije odlaska na odmor Karlovac je smanjio na 2:1 golom Jerneića, a treba spomenuti da je još u uvodnom dijelu utakmice Budicin zatresao vratnicu.

U drugom je dijelu ritam utakmice bio ipak nešto slabiji s obzirom na brojne izmjene i uvođenje manje kvalitetnih igrača. No, Karlovac ni tada nije uspio izjednačiti, već je Rijeka potvrdila pobjedu u 61. minuti preko Gerca.

Prijateljska utakmica: Rijeka – Karlovac 3:1