Drpićevi ispali od drugoligaša

Petar Plevnik • srijeda, 28.01.2009.

S večerašnja preostala četiri susreta kompletirana je osmina finala Njemačkog kupa. Najveće iznenađenje dogodilo se u Karlsruheu, gdje je novi klub Dine Drpića iz daljnjeg natjecanja izbačen od drugoligaša Wehena. U najzanimljivijem susretu večeri Werder je u Dortmundu porazio prošlogodišnjeg finalistu...

Najviše zanimanja od večerašnjih susreta pobudio je dvoboj u Dortmundu, gdje je prošlogodišnji finalist Borussia dočekala Werder. Od prve minute počelo je otvoreno na obje strane, a već u 11. minuti domaćini su došli u vodstvo, nakon što Frei zabija pod gredu povratnu loptu Zidana. Iako je nakon vodećeg pogotka domaćina Werder bio bolja momčad, domaćini će još dugo žaliti za odličnim prigodama Zidana iz 32. i 34. minute.

Nastavak susreta donio je jednako zanimljivu igru, a kazna za promašaje Zidana iz prvog dijela stigla je u 62. minuti kada Almeida udarcem s 20 metara iznenađujuće Weidenfellera za 1:1. Deset minuta prije kraja Werder dolazi do potpunog preokreta; Diego ubacuje iz slobodnog udarca, a odbijenu loptu domaće obranu u mrežu posprema Pizarro za konačnih 1:2. Robert Kovač odgledao je susret s klupe za pričuve, baš kao i Jurica Vranješ kod gostiju.

Za najveće iznenađenje osmine finala pobrinuo se Wehen, inače pretposljednja momčad Druge Bundeslige, koji je u gostima iz natjecanja izbacio Karlsruhe. Domaćini su svih 90 minuta imali terensku inicijativu, čak i nekoliko dobrih prigoda, da bi gosti u 73. minuti preko Königa svoju jedinu priliku pretvorili u pogodak i tako bacili Karlsruhe u još veće probleme uoči nastavka prvenstva.

Najuvjerljiviju pobjedu upisao je Wolfsburg, koji je na domaćem terenu s 5:1 bio bolji od Hanse. Gosti iz Rostocka odolijevali su u prvih 45 minuta, da bi u astavku pukli. Račun je otvorio Grafite u 58. minuti, nastavio Bülow autogolom u 66. minuti, da bi dvije minute kasnije Filinger vratio nadu gostima. Do kraja susreta mrežu gostiju pogađali su Gentner u 79. te Grafite u 86. i 90. minuti za svoj hat-trick i konačnih 5:1.

Ulogu favorita opravdao je i Bayer Leverkusen u susretu protiv Energie Cottbusa. Sve dvojbe oko pobjednika Apotekari su riješili već u prvih 45 minuta. Najprije je Helmes u 12. minuti iskoristio dobro dodavanje Barnette i doveo Bayer u vodstvo, da bi Kadlec u 29. minuti nakon ubacivanja Barnette iz kuta glavom zabio za 2:0. Dvije minute prije odlaska na odmor Renato Augosto solo prodorom postavlja 3:0, a sve što su gosti, za koje je svih 90 minuta igrao Mario Cvitanović, uspjeli napraviti bio je počasni pogodak Skele u posljednjoj minuti susreta.

Njemački kup, 1/8 finala:
Bayer - Energie 3:1, Borussia (D) - Werder 1:2, Karlsruhe - Wehen 0:1, Wolfsburg - Hansa 5:1