Popović i Lončar skinuli Himki

Branimir Korać • subota, 31.01.2009.

U derbiju kola ruskog prvenstva Uniks je na gostovanju nadigrao Himki 77:75 i tako priredio malo iznenađenje. U ostala tri susreta favoriti nisu imali problema...

Uniks je ambiciozno otputovao na gostovanje kod Himkija i hrabar pristup mu se isplatio. Na kraju je upisao vrijednu pobjedu 77:75 u susretu u kojem su gosti u 32. minuti zaostajali 62:56 da bi serijom 13:0 u naredne tri minute posve preokrenuli susret i iskontrolirali rezultat u završnici. U posljednjim trenucima McCarthy je ubacio tricu koja je samo "uljepšala" poraz Himkija.

Kod pobjednika najistaknutiji su bili naši reprezentativci. Krešimir Lončar za 21 minutu ubacio je 17 poena (8/11), a Marko Popović za 30 minuta dodao je 16 poena (6/14). Kod Himkija Jorge Garbajosa ubacio je 15 poena, a Anton Ponkrašov dodao je 13.

Gostujuću pobjedu ostvario je Lokomotiv iz Rostova na gostovanju u Samari. Domaći CSK poražen je s uvjerljivih 78:62 raspavši se još i prije posljednje dionice u kojoj je tek smanjio ogroman zaostatak. U Jusupovoj momčadi najbolji su bili Aleksej Vzdihalkin s 15 poena i pet skokova te Dramir Zibirov s 13 poena i pet skokova. Ivan Tomas igrao je 27 minuta i ubacio deset poena (1/7). Kod CSK-a Andrew Sullivan ubacio je 21 poen uz sedam skokova.

Velikim preokretom u završnici do teške pobjede stigao je Ural Great na svom parketu protiv Universiteta iz Surguta 80:76. Gosti su četiri minute prije kraja vodili 75:63 da bi do kraja susreta domaćin napravio seriju 17:1 i odnio nekako pobjedu. Najzaslužniji za to su Ralph Biggs i Darius Washington koji su u ovoj seriji kombinirano ubacili 15 poena. Biggs je susret završio s 27 poena i šest skokova, a Washington s 23 poena, šest skokova i pet asistencija. Kod Universiteta Nikola Lepojević ubacio je 26 poena,. a Lionel Chalmers dodao je 22 poena, pet skokova i pet asistencija.

Moskovski CSKA rutinski je odradio posao protiv Spartaka iz St. Petersburga. Moskovljani su lako slavili 75:53 sačuvavši energiju za naredni susret u Euroligi. Predvodili su ih Viktor Khrjapa s 18 poena i osam skokova, Erazem Lorbek sa 16 poena i 13 skokova te Zoran Planinić s 15 poena (6/8) i četiri asistencije. Kod poraženih Zahar Pašutin ubacio je 14 poena, a Jegor Meščarjakov 12 poena uz sedam skokova.