VI kolo Lige za prvaka Europe - Crvena skupina
HAVK "Mladost" HPB (Zagreb) - VK "Bečej" (Bečej) - 5:10 (1:3, 0:4, 2:2, 2:1)
Suci: Roberto Petronilli (Italija) i Joaquin Fernandez (Španjolska)
Delegat utakmice: dr. Ferenc Salamon (Mađarska)

Mladost: 1. Frano Vićan, 2. Vitomir Padovan, 3. Dario Kobešćak, 4. Hrvoje Herceg, 5. Tomislav Primorac, 6. Ratko Štritof, 7. Damir Glavan, 8. Danijel Benić, 9. Dalibor Perčinić, 10. Perica Bukić kap., 11. Zsolt Varga, 12. Tomislav Rogin, 13. Vjekoslav Kobeščak
Trener Ozren Bonačić

Bečej: 1. Aleksandar Šoštar kap, 2. Slobodan Soro, 3. Nedeljko Rodić, 4. Goran Krstonošić, 5. Nenead Vukanić, 6. Branko Peković, 7. Aleksandar Ćirić, 8. Veljko Uskoković, 9. Laszlo Toth, 10. Aleksandar Šapić, 11. Jugoslav Vasović, 12. Balasz Vincze, 13. Nebojša Milić
Trener Zoltan Kasas

V.Kobeščak i Štritof podignutih ruku pred Milićem (Snimio: Dražen Patarčić)

Mladost je krenula prilično nervozno u prvu četvrtinu. Gosti su postavili igru na rubu prekršaja u čemu se Mladost očigledno nije dovoljno snašla. Puno gledalište nije imalo razloga uživati u ljepoti igre naše momčadi jer ni sa dva igrača više nisu uspijeli savladati odlično postaljenu obranu Bečejaca. Da Vićan nije obranio još tri neugodna udarca gostiju prva četvrtina bi bila prava katastofa u rezultatu. Ovako je nakon sedam minuta gost imao predost sa 3-1.

Druga četvrtina je pokazla svu nemoć i slabosti Mladosti. Imati tri puta igrača više i sa dva metra ne postići zgoditak ne treba nikakav komentar. Gosti iz Jugoslavije pokazali su kako se igra vaterpolo. Kažnjavali su svako iskljućenje igraća Mladosti sa zgoditkom i drugu četvrtinu završili sa čistih 4-0. Ukupno nakon dvije četvrtine bilo je katastrofalnih 7-1 i nije uopće izgledalo dobro. Pedesetak navijaća iz Bečeja bilo je glasnije nego ostalih tisuću Zagrepčana koji su u šoku gledali kako Mladost tone sve dublje i dublje.

Gužva pred Vićanovim vratima (Snimio: Dražen Patarčić)

Treća četvrtina je donjela smirivanje igre kod Mladosti i kvalitetniju obranu. Napad je i dalje trošio lopte bez pokrića, ali je ipak uspio da zabije dva gola i da se u jednoj napokon ravnopravnijoj igri održi sa rezultatom 2-2. Gosti su izgleda zadovoljni visokim, ali posve zasluženim vodstvom smanjili gas i dozvolili igračima Mladosti ravnopravniju igru u bazenu.

Očigledno je da jedan jak, čvrst sidraš ne dostaje ovakvoj Mladosti kada protivnik igra cijelu utakmicu na "leđima". Teško je nositi u tom hrvanju i borbi za loptu još i protivničkog igrača. Zadnja četvrtina je protekla u ravnopravnoj igri, koju je Mladost dobila sa 2-1. Rezultat se mogao i bolje popraviti ali je Šoštar, vratar Bečejaca obranio četverac domaćinima. Pred sam kraj utakmice nezadovoljna publika je povicima tražila vraćanje Dude Šimenca u momčad Mladosti. Sada, na kraju ove teške utakmice sa sigurnošću možemo potvrditi strahovanje i mišljenje, da ovakva Mladost bez Dude nema perspektivu nešto više napraviti u Europi. A vjerojatno ni u našem domaćem prvenstvu...