Trogirankama velika prednost

Branko Barić • nedjelja, 08.02.2009.

U prvom susretu osmine finala Challenge kupa rukometašice Trogira uspjele su ubilježiti uvjerljivu pobjedu protiv Gil Eanasa i osigurati lijepu prednost pred uzvrat u Portugalu. Ključno je bilo drugo poluvrijeme u kojem se razigrala Marija Hrgović...

Prvih 30 minuta igre donijelo je nešto nervozniju, ali i neizvjesniju borbu s obje strane, pa se na veliki odmor otišlo s rezultatom 13:13. U nastavku se budi Marija Hrgović uz čije pogotke Trogiranke polako počinju graditi svoje vodstvo, koje je u 53. minuti naraslo do najvećih deset razlike (32:22). Do kraja su gošće uspjele tek ublažiti poraz na konačnih 34:26.

Marija Hrgović je susret okončala s devet pogodaka, a pratile su ju Ivana Petković sa šest i Ivanka Hrgović s pet. Najefikasnija u redovima Gil Eanesa bila je Tania Afonseca s devet pogodaka.

Uzvratni susret na rasporedu je sljedećeg vikenda u Portugalu.