Zimski sportovi

Partizan i Vojvodina u finalu

Goran Markuš • srijeda, 11.02.2009.

Potpuno zasluženo, nakon samo dva susreta u polufinalu Partizan i Vojvodina uspjeli su izboriti finale dok će se za treće mjesto u Panonsko ligi boriti poražena Crvena zvezda i Novi Sad...

Kao što znamo, Novi Sad se nije pojavio kod Partizana 03. veljače zbog čega im je ovog puta ekspresno i upisan standardan poraz 5:0. Iako se drugi međusobni susret igrao na njihovom ledu prevelike šanse za spas nije bilo što dokazuje i konačnih +5 gostiju.

Partizan - Novi Sad 2:0

03.02. Partizan - Novi Sad 5:0
06.02. Novi Sad - Partizan 6:11 (2:3, 3:3, 1:5)

Domaćini su odlično otvorili utakmicu i nakon 11. minuta imali 2:0, no Partizan se brzo snalazi i do kraja trećine preuzima vodstvo. Iako gosti povećavaju pritisak Novi Sad golom Predraga Milosavljevića izjednačuje rezultat kod 5:5 u 32. minuti igre.

Međutim, Bojan Janković pogađa nova dva gola što za sobom povlači raspad domaćina koji do kraja susreta primaju još četiri pogotka, a zabijaju tek jedan za konačnih 6:11. Prva momčad regularnog dijela prvenstva, Partizan tako je bez većih problema potpuno zasluženo osigurala i samo finale lige čekajući protivnika iz ogleda Crvene zvezde i Vojvodine.

Tijesnom pobjedom u gostima hokejaši Vojvodine već su stigli na mali korak do borbe za prvo mjesto. Bila je to prilično čvrsta utakmica (30 minuta isključenja) u koju su gosti ipak bolje ušli i nakon 14 minuta igre na semaforu je stajalo 0:2., no dvama brzim golovima zvezdaši izjednačavaju rezultat već u prvoj trećini.

Crvena zvezda - Vojvodina 0:2

06.02. Crvena zvezda - Vojvodina 4:5 (2:2, 0:2, 2:1)
10.02. Vojvodina - Crvena zvezda 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Međutim, dok Vojvodina u drugoj trećini zabija nova dva gola domaćini staju što ih je kasnije stajalo i pobjede. Naime, nakon bijega gostiju na +3 hokejaši Crvene zvezde dolaze na samo gol razlike, no vremena je bilo premalo i u goste se putuje sa velikim zaostatkom.

Koliko je taj zaostatak zapravo velik vidjelo se već na otvaranju drugog susreta kada sada domaća Vojvodina čvrstom obranom tijekom prve dvije trećine zatvara svoj gol istovremeno zabivši dva Crvenoj zvezdi. Iako gosti zabijaju, domaćini se ne daju smesti i sa nova dva zgoditka u posljednjoj trećini osiguravaju veliki sukob sa Partizanom u samom finalu Panonske lige.

Nakon tjedan dana odmora, 17. veljače nastavlja se playoff, a prvi gost u finalu u kojem je pobjednik klub koji prvi upiše tri pobjede, bit će hokejaši Vojvodine. Iako u goste Partizanu nisu stigli nadajmo se kako će i Novi Sad otputovati Crvenoj zvezdi na prvi okršaj i u borbi za odlično treće mjesto u ligi.