Zimski sportovi

Vojvodina iznenadila, Zvezda završila

Goran Markuš • srijeda, 18.02.2009.

Pomalo iznenađujućom gostujućom pobjedom protiv Partizana Vojvodina je povela u borbi za toliko željeno prvo mjesto dok su drugom sigurnom pobjedom protiv Novog Sada treće mjesto u Panonskoj ligi osigurali hokejaši Crvene zvezde...

Bio je to odličan uvod u finale Panonske lige. Na ledu prve momčadi regularnog dijela Panonske lige, Partizana, boljom predstavom pobjedu je odnijela Vojvodina čime je ujedno i povela u finalnoj seriji lige.

Finale

17.02. Partizan - Vojvodina 4:5 (1:3, 1:0, 2:2)
20.02. Vojvodina- Partizan
24.02. Partizan - Vojvodina
26.02. Vojvodina - Partizan
28.02. Partizan - Vojvodina

Sa dva rana gola gosti uspijevaju vrlo rano pobjeći gostima koji golom Borisa Gabrića u 12. minuti prve trećine odgovaraju na izazov Vojvodine. Ipak, pet minuta kasnije precizan je Janko Jerković i Vojvodina s vraća na +2 uoči druge trećine.

Dva uzastopna gola Antona Butochova vraćaju Partizan u rezultatski egal već na samom otvaranju posljednje trećine, no Vojvodina se ne predaje i samo tri minute kasnije sa dva brza gola ponovno bježi na +2.

Vađenjem golmana u posljednjim trenutcima susreta Partizan uspijeva smanjiti zaostatak na minimalan gol razlike, no bliže nije išlo. Pomalo izgubljen golman i na trenutke neprepoznatljivi stranci najveći su krivci Partizanovog poraza, no serija je tek otvoreno i ukoliko i ostale utakmice budu odigrane ovakvim tempom ljubitelji hokeja na ledu napokon će doći na svoje.

U borbi za treće mjesto oba susreta pomaknuta su od prvotnog rasporeda, no to nije spriječilo Crvenu zvezdu da ekspresno osigura treće mjesto u ukupnom poretku Panonske lige.

Borba za treće mjesto

13.02. Crvena zvezda - Novi Sad 8:3 (1:0, 4:0, 3:3)
17.02. Novi Sad - Crvena zvezda 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Potpuna nadmoć Crvene zvezde u njihovom prvom ogledu rezultira sa ogromnih 7:0 u 48. minuti igre. Od prave sramote Novi Sad se izvlači sa tri brza gola, no posao ipak dovršava domaći Viktor Danon zabivši za konačnih 8:3.

U drugi susret hokejaši Crvene zvezde ulaze ipak nešto opreznije što rezultira rezultatom 0:0 nakon uvodnih 20 minuta igre, no opuštanje u nastavku polučuje i rezultat te nakon 0:3 uoči treće trećine gosti zabijaju još jedan gol za konačnih +4 i treće mjesto u ukupnom poretku Panonske lige. Ipak, uzmemo li u obzir tešku financijsku situaciju kluba kao i tijesnu kvalifikaciju u sam playoff nezadovoljstvu za osvojeno četvrto mjesto kod igrača Novog Sada nema.

Sljedeći finalni ogled na rasporedu je već u petak kada će Partizan, ponovno na domaćem ledu, pokušati doći do izjednačenja u seriji dok će Vojvodina zasigurno okušati sreću i pokušati osigurati veliko vodstvo uoči posljednjeg tjedna Panonske lige.