Prekid pa nastavak u Ateni

Branimir Korać • četvrtak, 19.02.2009.

19. kolo grčkog prvenstva obilježili su neredi u Ateni gdje je susret AEK-a i Olympiakosa prekidan, no ipak se na kraju završio uz očekivanu pobjedu Olympiakosa...

Dvoboj AEK-a i Olympiakosa opravdao je naziv susreta visokog rizika. Pobjedu su na kraju očekivano odnijeli gosti iz Pireja koji su slavili 95:75, a susret je bio prekinut na pola sata zbog nereda navijača. Nastavljen je tek nakon što je ispražnjen sporan dio gledališta. Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri da bi se u trećoj četvrtini gosti odvojili, a nakon što su pobjegli na gotovo 20 poena viška, domaći navijači zasuli su teren brojnim predmetima i susret je prekinut. Ipak, nakon što je dio tribine ispražnjen, igrači su se vratili na parket i Olympiakos je mirno priveo susret kraju.

U pobjedničkom sastavu najbolji je bio Ioannis Bourousis s 25 poena i 11 skokova, a vrlo dobru utakmicu odigrao je i Nikola Vujčić koji je za 22 minute ubacio 14 poena uz dvije asistencije. Kod AEK-a Nikos Hatzis ubacio je 20 poena, a Dimitrios Papanikolaou dodao je 13 poena i pet skokova.

U derbiju kola nije bilo nikakve neizvjesnosti. Panathinaikos je na svom parketu pregazio Panellinios 93:64 i tako zadržao korak s vodećim Olympiakosom. I ovdje je susret prelomljen u trećoj četvrtini kada su domaćini stvorili nedostižnu prednost i do kraja susreta to rutinski održavali. Kod Panathinaikosa najistaknutiji bili su Šarunas Jasikevičius s 15 poena i Costas Tsartsaris s 13 poena. Kod gostiju Anthony Grundy ubacio je 14 poena.

Lošoj seriji AEL-a ne nazire se kraj. Ovog puta poraz je stigao u susretu s Panioniosom koji je u Larisi slavio s lakih 79:67. U prvoj četvrtini AEL je zaustavljen na samo osam poena i nakon tog lošeg ulaska u utakmicu, više se nije oporavio. Najbolji u redovima pobjednika bili su Branko Cvetković i Lonny Baxter s po 16 poena. Kod AEL-a Fotis Labropoulos ubacio je 18 poena uz osam skokova, a Samuel-Jose Mejia 16 poena.

Rutinsku pobjedu ostvario je Maroussi koji je u Ateni dočekao momčad Olympije iz Larise. Domaćin je slavio 69:49 ostvarivši vrlo brzo visoku prednost koju je lako održavao. Maroussi su predvodili Jarod Stevenson s 12 poena i šest skokova te Costas Haralabidis s deset poena. Kod Olympije Mario Batis ubacio je 11 poena.

Za iznenađenje kola pobrinula se Trikalla koja je u gostima svladala Kolossos 87:86. Ovom pobjedom Trikalla je fenjer prepustila AEL-u i došla na pretposljednje mjesto nakon dugo vremena. Pobjedu kod Kolossosa mogu zahvaliti Williamu Averyju koji je u odličnom popodnevu ubacio 26 poena dok ga je dobro pratio Savo Đikanović sa 16 poena i 11 skokova. Kod Kolossosa izvrstan je bio Steven Smith s 29 poena i sedam skokova dok je Saša Vasiljević dodao 21 poen.

U derbiju donjeg dijela ljestvice Panorama je svladala Egaleo 63:50. S po 13 poena Torrell Martin i Pape Amagou bili su najbolji kod Panorame, a Donnell Taylor kod gostiju je ubacio 19 poena.