Ostali sportovi

Pejčić u inat "nevjernim Tomama"

Maja Giljanović • nedjelja, 22.02.2009.

Olimpijska brončana iz Pekinga Snježana Pejčić osvojila je naslov europske prvakinje na EP-u u Pragu i svim sumnjičavcima dokazala kako medalja na najvećoj svjetskoj smotri ni u kom slučaju nije bila puki bljesak...

Snježana Pejčić je osvojila prvu hrvatsku seniorsku medalju u gađanju puškom nakon Suzane Skoko u Brnu 1993. godine, a zaslužila ju je baš u zračnoj pušci 10 metara kojom je ljetos u Pekingu (500.9 krugova) postala prva hrvatska sportašica od samostalnosti koja je na Ljetnim olimpijskim igrama osvojila medalju.

Riječanka je slavila ispred Beatte Gauss i Pavle Kalne - 26-godišnjakinja je za naslov europske prvakinje pogodila 500.5 krugova, Njemica njih 499.3, a Čehinja 498.8.

Suzana Cimbal Špirelja je zauzela 11. mjesto (396), a Sanja Kovacs 31. (393) - Hrvatice su tako osvojile i ekipno srebro sa samo krugom manje od europskih prvakinja Norvežanki (1187 krugova), a dva više od Njemica na trećem mjestu.

Marija Marović je u disciplini zračni pištolj 10 metara zauzela 19. mjesto (378), Vlatka Pervan 45. (371), Kristina Vrbek 57. (361) a Vlado Cindrić 39. (566). U disciplini zračna puška 10 metara Petar Gorša je 21. (592), Blaško Jurić 47. (586), a Ivan Hižak 52. (586).