1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 22.02.2009, 15:30 h, Stadion Varteksa, Varaždin, gledatelja: 800
Suci: Vučkov (Rijeka), Menđušić (Vinkovci), Lesandrić (Nuštar)

Ivana Strahija • nedjelja, 22.02.2009.

Toliko očekivani početak prvenstva u Varaždinu je donio pobjedu Varteksu, a gledateljima ne baš prelijepu igru. Croatia se s igračem manje na terenu držala dobro, čak su zabili i gol, no pobjeda je ostala ipak s(p)retnijim Varaždincima.

Nikola Melnjak
73'
Artim Pollozhani
30'
16
Goran Jurakić
46'
19
Goran Juroš
75'
Srećko Lušić

Nismo od nogometaša u Varaždinu danas očekivali mnogo s obzirom na vremenske uvjete i snijeg kojeg ni udružene snage White Stonesa nisu uspjele do kraja maknuti s terena. Ipak, očekivali smo više od onog što smo vidjeli. Posebice od Varteksove strane, koja je bila i brojčano nadmoćna. No, strijelci iz Varaždina nisu bili dobro raspoloženi, pa je sve umalo ostalo na Mumlekovom korneru. Ipak su kad je zagustilo Varteksovci znali zabiti, a to se na kraju broji.

Croatija je, kao što to vjerojatno već zna cijela Hrvatska, jučer ostala bez trenera, svega par mjeseci od kad ga je dobila. Sesvete treneri i prečesto napuštaju, nakon Petrovića pripreme je vodio Kranjčar, koji je jučer rekao zbogom Croatiji, navodno zbog predsjednika Zubaka. Pokušali su novinari od čelnog čovjeka sesvetskog kluba saznati bilo što, ali je on po očekivanju odbio bilo što komentirati.

Vezane vijesti

Nedostatak trenera bio je i više nego evidentan na travnjaku, jer je Croatia bila u potpunosti bezidejna. Prvi, i jedini u prvom poluvremenu, šut na gol uputio je u 32. minuti istureni napadač Sesveta Vojnović, a lopta je odletjela pored Mađarićeve vratnice.

Zato su Sesvećani znali iskoristiti svaki agresivni potez kojeg su se dosjetili. Nakon par žutih kartona, i ozljede Pape koji nije mogao nastaviti susret, konačno je dolijao Agić, koji je u 18. minuti zbog udaranja protivnika u prekidu igre zaradio direktni crveni karton.

Varteks je bio svakako agilniji i dominantan na terenu. No, vratar Croatije, danas najbolji igrač u toj ekipi, uspješno je spriječio prolazak lopte u mrežu. Nije uspio Bloudek, kao ni Brezovec, a gol pada tek u 24. minuti, i to nakon zasluženog penala za domaće. Mumlekov čvrst i precizan šut sesvetski je čuvar mreže čak i pročitao, no nije ga uspio zaustaviti.

U drugom dijelu nastavlja se dobra igra Varteksa, koja nikako da bude okrunjena pogotkom. Ni udružene snage Smrekara i Mujanovića, uz svesrdnu pomoć Mumleka i ostalih ne uspijevaju probiti njegov zid.

S druge je strane Mađarić bio bez ikakvog posla na Varteksovim vratima. Igralo se gotovo isključivo na sesvetskoj polovici terena. Dosadu domaćeg vratara u 61. minuti pokušava razbiti Palić, no njegov šut s 25 metara Mađarić bez problema brani.

Varaždinci su do kraja utakmice imali "mali milijun" prilika. Kako im ni jedna nije prolazila malo su se uspavali, pa u svojoj tek trećoj izrađenoj akciji Croatia dolazi do izjednačujućeg pogotka. Okrenuli su Palić i Juroš cijelu domaću obranu, a ovaj potonji Progurao je loptu pored istrčalog Varteksovog Mađarića.

Još se kod publike nije slegao šok zbog izjednačenja, kad Brezovec dodaje do Vuka, a ovaj konačno matira gostujućeg vratara za 2:1. Do kraja susreta još fantastična prigoda Mujanovića, no netko iz obrane Croatije loptu vadi s crte.