River gazi, Boca prosipa ugled

Maja Giljanović • ponedjeljak, 23.02.2009.

River Plate je upisao i treću uzastopnu pobjedu, a Boca Juniors je u 3. kolu Clausure izgubila i drugi tjedan zaredom...

River je nakon 2:2 protiv Colona u 1. kolu ubilježio i treći trijumf zaredom. Najprije je u Buenos Airesu u Copa Libertadores svladan (1:0) paragvajski Nacional, slijedila je gostujuća pobjeda u Clausuri protiv Rosarija (2:1), a treća su pobjedu u nizu i drugu u ligi Los Millionarios izvojevali na El Monumentalu protiv Banfielda.

Poveli su spektakularnim golom Abelairasa u 36. minuti, a pobjedu je golom u 83. minuti u jeku navale Banfielda zapečatio Falcao. River je prvi put nakon osam mjeseci - Aperturu su ne zaboravimo završili na sramotnom 20. mjestu - pobijedio tri utakmice zaredom, a sa sedam od mogućih devet bodova izjednačeni su na čelu s Newell's Old Boys, Colonom i Godoyem.

Prvaci Aperture Boca Juniors za razliku od najljućih rivala ne briljira. Bocu je izludio U-20 reprezentativac Argentine Eduardo Salvio - njegovim su golom i dobili - a isfrustrirani Carlos Ischia je zbog neukusnog rječnika bio prisiljen u finišu utakmice napustiti klupu gostiju.

U derbiju Avellanede Independiente je golovima Lucasa i Montenegra ("Crnogorca") slavio protiv Racinga, a Velez je u gostima preokrenuo protiv Tigrea (2:1 golovima Lopeza i Joaquina).

Los Leprosos (Newell's Old Boys) su na svom El Colosu odigrali samo 1:1 s Gimnasijom Jujuy, Godoy je minimalno slavio protiv Arsenala, a Colon je u Santa Feu nadigrao Rosario.

Clausura, 3. kolo:
Newell's Old Boys - Gimnasia Jujuy 1:1, Huracan - Gimnasia La Plata 0:2, Independiente - Racing 2:0, Colon - Rosario 2:0, Godoy - Arsenal 1:0, Tigre - Velez 1:2, Argentinos Juniors - San Martin 2:2, Lanus - Boca Juniors 1:0, Estudiantes - San Lorenzo 2:1, River Plate - Banfield 2:0