Thunder šokirao Dallas, Cavsi slave

Goran Markuš • utorak, 03.03.2009.

Sjajnom igrom LeBrona i Williamsa Cavsi su uspjeli okrenuti susret u samoj završnici i kući se vraćaju sa 47. ovosezonskom pobjedom. Ipak, iznenađenje večeri pripremili su nam igrači Oklahome koji su bez Duranta i Greena uspjeli svladati pomalo izgubljeni Dallas...

Činilo se da će to biti velika pobjeda za domaći Miami, no samo je sedam minuta bilo dovoljno LeBronu Jamesu (42 poena, 8 skokova) i Mauriceu Williamsu (30 poena, 7 skokova, 7 asistencija) da vrate prednost svojoj momčadi i rutinski osiguraju novu pobjedu.

Iako su nakon uvodnih 12 minuta Cavsi držali vodstvo bilo je očito da se domaćini osjećaju puno opuštenije na terenu. Nakon malog smanjenja zaostatka u drugoj četvrtini, Miami na čelu sa izuzetno raspoloženim Dwyaneom Wadeom (41 poen, 7 skokova, 9 asistencija, 7 ukradenih lopti) radi 8:0 seriju na samom zatvaranju treće četvrtine i u posljednjih 12 minuta ulazi sa solidnih šest poena prednosti.

Miami Heat - Cleveland Cavaliers

Dominacija domaćina nastavlja se i na otvaranju posljednje četvrtine što rezultira povećanjem vodstva na ipak puno sigurnijih +11. Međutim, kad se vidjelo da drugačije neće ići James i Williams preuzimaju sve u svoje ruke i ogromnom 4:21 serijom preuzimaju vodstvo te si omogućavaju rutinsko privođenje susreta kraju.

Čak i u normalnim okolnostima teško bi bilo za očekivati poraz Dallasa od Oklahome što činjenicu da su do 15. ovosezonske pobjede košarkaši Thundera stigli bez svoje dvije najveće zvijezde, Kevina Duranta i Jeffa Greena, čini još nevjerojatnijom.

Nošeni odličnim Nenadom Krstićem (26 poena, 6 skokova) i fantastičnim Russellom Westbrookom koji je sa 17 poena, 10 skokova i 10 asistencija stigao do prvog triple-double učinka u karijeri, domaćini su susret odlučili u trećoj četvrtini kada su ogromnom 23:5 serijom pobjegli na za Dallas nedostižnih +23.

"Mislim da iz večeri u večer sve više i više napredujemo, a današnja timska igra i nova velika pobjeda samo to potvrđuju", izjavio je Westbrook nakon susreta. Kod Dallasa usamljenom Dirku Nowitzkom (28 poena, 5 skokova, 6 asistencija) priključio se tek Jason Terry ubacivši solidnih 20 poena.

Sjajnim otvaranjem susreta na leđima ponovno vrlo raspoloženog Davida Westa (30 poena, 10 skokova, 5 asistencija) New Orleans Hornetsi na gostovanju kod 76ersa uspijevaju upisati i petu uzastopnu pobjedu. +7 nakon uvodnih 12 minuta igre u drugoj četvrtini raspoloženi dvojac Andre Iguodala (30 poena) - Andre Miller (28 poena, 6 skokova, 7 asistencija) smanjuje na tek jedan poen. Ipak, u nastavku Westu se pridružuje odličan trojac Rasual Butler (16 poena, 10 skokova) - Chris Paul (16 poena, 12 asistencija) - James Posey (16 poena, 12 skokova) i Hornetsi rutinski u svoju korist privode susret kraju.

Poraz od Trail Blazersa uništio mu je slavlje zbog povratka na teren što je Tim Duncan (18 poena, 12 skokova, 6 asistencija) sa kamatama sinoć naplatio Clippersima koji su poraženi sa ogromnih 28 poena razlike. U ostvarenju prijateljevog nauma, očekivano, najviše je pripomogao Tony Parker upisavši 26 poena i 10 asistencija. Najefikasniji domaćin sa tek 14 poena i pet skokova bio je Al Thornton.

Na leđima Marvina Williamsa (28 poena) gosti iz Atlante tijekom treće četvrtine potpuno su nadigrali uvjerljivo posljednju momčad Istoka, Washington Wizardse i tako bez većih problema stigli do 34. ovosezonske pobjede. Uz Williamsa svakako moramo spomenuti i očekivano odličnog Joea Johnsona (16 poena, 6 skokova, 13 asistencija) dok je sa 23 poena i devet skokova domaćine predvodio Antawn Jamison.