Prvoligaša slomili u zadnjih 10 minuta

Maja Giljanović • srijeda, 04.03.2009.

Deveta momčad francuske Ligue 2 Guingamp prva je momčad koja je izborila četvrtfinale Kupa. U redovima L'En Avanta proslavio se izvjesni Bakary Kone...

Izvjesni iz razloga što je 20-godišnji obrambeni internacionalac Burkine Faso - ne radi se, naime, o Bakary Koneu - ubojitom napadaču Obale Bjelokosti i Marseillea.

Golom Konea u 83. minuti Guingamp je što izbacio favorizirani Le Mans, što produljio seriju. Bretonci su u zadnjih mjesec dana izgubili jednu jedinu utakmicu (Sedan u Le Championnatu), a MUC može žaliti za 78. minutom kad je praktički jedini put da je popustila granitna obrana Žvunkine momčadi Le Talleca zaustavila spojka stative i prečke Gauclinovog gola.

7500 navijača na rasprodanom Liberationu u Boulogne-sur-Meru nije se veselilo nakon 90 minuta četvrtfinala protiv Toulousea. Ljubičice su golovima Pentecotea u 41. i 62. minuti izbacili šestu momčad Ligue - Montanierova momčad s optimizmom gleda unaprijed jer za trećim Angersom kaska samo tri boda - ubilježili i 14. utakmicu bez poraza u svim natjecanjima.

Le Tefece se ovog puta, međutim, nisu poput utakmice 1/16 finala protiv Schirrheina (8:0) prošetali travnjakom - Carrasso je, naime, briljirao i zaustavio 100%-tne šanse i Blayaca u 59. i Thila u 60., a pet minuta prije nakon udarca Couvilliera spasila ga je i stativa.

Mehmet Baždarević i Faruk Hadžibegić odmjerili su snage u Dijonu. Od dvojice nekadašnjih suigrača u Sochauxu s(p)retnijim se ispostavio trener gostujućeg Grenoblea. Prvoligaš je, naime, izborio četvrtfinale boljim izvođenjem jedanaesteraca (za Dijon su promašili Loties i Carriere).

Coupe de Franbce, osmina finala:
Guingamp (2) - Le Mans 1:0, Dijon (2) - Grenoble 1:1 (2:4 nakon jedanaesteraca), Boulogne-sur-Mer (2) - Toulouse 0:2