Panellinios bez greške

Tea Lokas • nedjelja, 08.03.2009.

Prve tri utakmice 21. kola grčke košarkaške lige odigrane su bez velike pompe, obzirom da je jedina momčad iz "gornjeg doma" ljestvice danas bez većih problema nadvladala slabašni AEL...

AEL-u je, naime, u goste došla ekipa Panelliniosa, koja kaska poprilično za vodećim dvojcem. No ipak posljednje plasirana momčad nije imala što tražiti protiv uigrane postave treće ekipe prvenstva. Gosti su se odvojili već u prvoj četvrtini poprilično, a do kraja poluvremena "nabijali" su prednost i preko 20 poena razlike. Situacija se nije bitno promijenila ni do kraja, a najveću su ulogu u pobjedi Panelliniosa odigrali Brad Newley s 19 poena i Anthony Grundy s 18 ubačenih poena.

U preostale dvije utakmice slavili su domaćini, no nešto manje uvjerljivo od Panelliniosa čiji je konačni rezultat iznosio 78:92. Kavala je nadvisila Olympiju s 11 poena prednosti, a isto toliko je ostvarila i ekipa Maroussija protiv PAOK-a, kojima ide sve lošije kako sezona odmiče.

U ekipi Kavale najistaknutiji su bili Daniels Williams s 15 poena, te Kavaliauskas i Martin s po 13. U drugoj pobjedničkoj ekipi, Maroussiju, 19 poena i devet skokova ostvario je Mavrokefalidis, dok su solidni na strani PAOK-a bili tek Diarra i Simtsak s po 15.