1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 08.03.2009, 20:15 h, Gradski vrt, Osijek, gledatelja: 8.000
Suci: Alen Gerek (Zabok), Vlado Crnolatac (Petrinja), Mladen Lončar (Virovitica)

Petar Plevnik • nedjelja, 08.03.2009.

Krunoslav Jurčić pobjedonosno je započeo mandat na klupi Dinama. Iako nisu pružili nezaboravnu igru, Modri su u Gradskom vrtu iskoristili ponuđeno i zasluženo svladali Osječane kojima je ovo već sedmi uzastopni susret bez pobjede...

Sjajan dekor dočekao je nogometaše Osijeka i Dinama u Gradskom vrtu. Osam tisuća gledatelja došlo je vidjeti mogu li domaćini pokvariti premijeru Krunoslava Jurčića na klupi Dinama. Oba trenera krenula su formaciji s jedim napadačem (4-2-3-1), a već u šestoj minuti trener domaćina Tomislav Steinbrückner morao je zbog ozljede iz igre izvaditi svog glavnog kreativca Josipa Kneževića, umjesto kojeg je prigodu dobio još jedan osječki klinac, Mile Škorić.

Početni dio susreta protekao je bez većih uzbuđenja, a onda je Dinamo iz ničega došao u vodstvo. Igrala se 14. minuta kada Vida u pokušaju da izbije loptu u 16-ercu Osijeka potpuno bespotrebno ruši Sammira, a sudac Alen Gerek bez oklijevanja pokazuje na bijelu točku. Brazilac je sam izveo 11-erac poslavši Skendera u jednu, a loptu u drugu stranu za 0:1.

Pogodak gostiju prilično je šokirao Osječane, pa smo na prvu prigodu bijelo-plavih čekali do 26. minute kada Barišić neugodnim udarcem prisiljava Butinu da loptu odbije u korner, da bi se nakon udarca iz kuta Barišić našao iskosa sam pred Butinom, no iz teške pozicije najbolji osječki napadač pogađa spoj grede i vratnice.

Koliko malo je gostima potrebno da stvore opasnost pokazala je i 36. minuta kada se Sivonjić u 16-ercu Osječana na malom prostoru oslobodio trojice domaćih igrača, pucao, a odbijenu loptu iznenađeni Mandžukić sa svega nekoliko metara šalje preko gola.

Uvidjevši da njegova momčad teško izlazi na kraj s gostima, trener domaćina u 58. minuti umjesto defenzivno orijentiranog Kurtovića u igru uvodi napadača Miličevića, na što je Jurčić nedugo potom odgovorio uvođenjem Badelja umjesto neprimjetnog Slepičke.

Pokušali su Osječani u nastavku ozbiljnije zaprijetili vratima Butine, čak i preuzeli terensku inicijativu, no Modri su bez problema držali domaćine na 30-ak metara od vlastita gola. S druge strane, kao i u prvom dijelu, Dinamo je i najmanju pogrešku domaćina iskoristio za pogodak. Igrala se 72. minuta kada Hrgović ubacuje iz kornera, Mandžukić s pet metara glavom puca ravno u Skendera, a na odbijenoj lopti najbrži je Vrdoljak koji neometan s par metara šalje loptu u mrežu za 0:2.

Drugi pogodak Dinama potpuno je primirio utakmicu, pa smo do kraja ionako ne previše kvalitetne utakmice uglavnom gledali jalove pokušaje Osječane, koje su gosti lakoćom razbijali na sredini terena.

Tako se Gradski vrt još jednom pokazao mjestom sreće za Dinamo, koji se ni večeras nije trebao previše pomučiti ne bi li Kruno Jurčić pobjedom započeo svoj mandat na klupi dinama. S druge strane, Osječani imaju o čemu brinuti budući da im je ovo već sedmi prvenstveni susret bez pobjede.