Maja Giljanović • ponedjeljak, 09.03.2009.

Bivši najbolji nogometaš svijeta i dvostruki dobitnik prestižne "Zlatne lopte" Ronaldo je postigao svoj prvi gol nakon godinu dana.

32-godišnji Ronaldo koji je samo jedan od dvojice - drugi je Zinedine Zidane - triput proglašenih Fifinim nogometašem godine, spasio je svoj Corinthians u trećoj minuti sudačke nadoknadu velikog derbija protiv Palmeirasa.

Brazilac se nakon 25 mjeseci upisao među strijelce - 13. veljače prošle godine u Milanovom je dresu protiv Livorna "sredio" koljeno - nije mu to uspjelo kao našem Eduardu u prvoj utakmici, ali je u drugoj samo četiri dana nakon come-backa u Kupu protiv Itumbiare (2:0).

Ronaldo je u igru ušao u 63. minuti, pripremio nekoliko izglednih situacija svojim suigračima koji nikako nisu uspijevali pospremiti loptu u Palmeirasov gol, a i sama je devetka Corinthiansa u 79. minuti pogodila prečku.

Nisu, međutim, odustajali te je baš Ronaldo nakon kornera u 93. minuti glavom izazvao erupciju oduševljenja velike skupine gostujućih navijača koji su u euforiji dijelom srušili ogradu i utrčali na travnjak proslaviti njegov gol. Utakmica je prekinuta na nekoliko minuta, intervenirala je i policija, ali nitko nije ozlijeđen.

"Emocije su me sasvim obuzele. Sretan sam, naime, poput malog djeteta kojem su poklonili dugo željenu omiljenu igračku i nemam riječi kako opisati ovaj trenutak", ganuto je izjavio poslije utakmice.