Olić strijelac, Petrić ozlijeđen

Petar Plevnik • nedjelja, 15.03.2009.

U dva posljednja susreta 24. kola Bundeslige domaćini su ostvarili maksimalan učinak. Werder je u Bremenu deklasirao Stuttgart, dok je HSV uz pogodak Ivice Olića s 2:0 bio bolji od Energie Cottbusa...

Trener HSV-a Martin Jol u dvoboj protiv Energie Cottbusa ušao je s Ivicom Olićem i Mladenom Petrićem od prve minute, no Petrić na terenu nije bio dugo, budući da je zbog ozljede butnog mišića u 28. minuti zamijenjen Trochowskim. Četiri minute kasnije pozornost na sebe skrenuo je Olić, kada glavom pogađa na ubačaj Tavaresa i dovodi HSV u vodstvo. Sedam minuta kasnije Trochowski pogađa izravno iz slobodnog udarca i postavlja konačnih 2:0.

Ivica Olić odigrao je svih 90 minuta u dresu HSV-a, dok su Mario Cvitanović i Stiven Rivić susret odgledali s klupe Energieja.

Vezane vijesti

Samo tri pogotka postigao je Werder u dosadašnjih pet kola proljetnog dijela prvenstva, da bi danas protiv Stuttgarta čak četiri puta pogađali mrežu Švaba. Werder je u vodstvo stigao sjajnim pogotkom Diega iz slobodnog udarca s 25 metara u 34. minuti, a u nastavku susreta uslijedio je pravi potopu gostiju.

Nakon dodavanja Diega, Pizarro pravom bombom s ruba 16-erca u 53. minuti udvostručuje prednost Werdera, a samo šest minuta kasnije Rosenborg, ponovno na asistenciju sjajnog Diega, zabija za 3:0. Švedski napadač postavio je i konačnih 4:0 u 79. minuti. Jurica Vranješ odigrao je posljednjih 12 minuta za Werder.