Hrvatska reprezentacija korak do Eura

Mario Lešković • subota, 21.03.2009.

Nakon jučerašnje pobjede protiv Latvijaca, danas je hrvatska malonogometna reprezentacija slavila protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine. Tom pobjedom naši reprezentativci stigli su korak do Europskog prvenstva koje je na rasporedu iduće godine u Mađarskoj...

Iako je izbornik malonogometne reprezentacije Martić čak najavljivao i ostavku ukoliko se reprezentacija ne kvalificira na Europsko prvenstvo, zasada sve upućuje da će ostati izbornik i nakon ovih kvalifikacija koje se igraju u češkoj Ostravi.

U današnjem susretu svladana je reprezentacija Bosne i Hercegovine čime je naša reprezentacija na korak do Europskog prvenstva. Za to im je u sutrašnjem susretu protiv Češke dovoljan i bod jer trenutno vodimo na ljestvici sa šest bodova. Česi zahvaljujući jučerašnjem remiju protiv BiH i današnjom pobjedom protiv Latvije imaju četiri boda i sutra protiv nas moraju tražiti pobjedu što će našima otvoriti dovoljno prostora za protunapade i time omogućiti lakše postizanje pogodaka.

Protiv BiH nismo dobro ušli u susret, nego je nakon 13 minuta naša reprezentacija bila pred ponorom. Malonogometaši BiH krenuli su furiozno u susret i u 13. minuti imali dva pogotka prednosti, a postigli su ih Lalić u drugoj minuti nakon greške Đulvata, dok je za 2:0 netko od naših u gužvi ugurao loptu pored našeg vratara Jukića i time doveo reprezentaciju BiH pred "vrata raja". Srećom, prije poluvremena, u 20. minuti Banić smanjuje rezultat i time ostavlja nadu našim reprezentativcima da mogu do preokreta.

U nastavku naši kreću po izjednačenje i dominiraju terenom, a najizrazitije prigode propustili su Despotović i Penava. Napokon, u 33. minuti, izjednačenje nam donosi najbolji strijelac naše reprezentacije, Novak, koji vraća sve na početak. Pred sam kraj susreta, u posljednjoj minuti, Đulvat se iskupio za pogrešku kod prvog pogotka i postigao pogodak za pobjedu i time našim reprezentativcima dao razlog za slavlje. Da bi slavlje bilo potpuno, sutra moramo do boda.

Ovaj susret je zahvaljujući ogromnom ulogu za obje reprezentacije protekao s puno nervoze i promašaja. Dok je kod naših poništen pogodak Despotovića, dojma smo da za bodom ili sva tri više žale igrači BiH koji su u određenim trenucima susreta propustili prigodu kada su išli u kontranapad trojica na jednog našeg, a i Lalić je uz pogodak uzdrmao još i vratnicu.

Iako je reprezentacija BiH dosad pokazala najviše od svih reprezentacija u grupi, bodovi se pamte, a njih najviše imaju Hrvati. Sa sutrašnjim bodom protiv Češke idemo na Europsko prvenstvo u Mađarskoj i to će biti najveći uspjeh ove, pomlađene reprezentacije. Istovremeno smo jako blizu, ali i 40 minuta daleko od "raja".