Runje obranio nulu

Maja Giljanović • subota, 21.03.2009.

Lens hrvatskog reprezentativca Vedrana Runje je u Guingampu izvukao bod, a baš je bivši hajdukovac bio najbolji igrač vodeće momčadi Ligue 2.

Vedran Runje je tako skinuo zicere primjerice Richardu Soumahu u prvom i Silvi u drugom poluvremenu, a osobito je atraktivna bila obrana ispred bivšeg Auxerreovca Lionela Mathisa kojem je 33-godišnjak u 18. minuti pokupio šut s 10-tak metara sa same gol-linije.

Runju i Lens je pomazila i sreća u prvom redu kada je Silvu u 64. minuti zaustavila stativa. Bretonci su se pošteno ispromašivali, dok je jedinu izgledniju šansu gostiju projektil Adila Hermacha u 84. minuti obranio još jedan bivši prvoligaš (što baš u Guingampu 1996. i 1997., što u Marseilleu, Ajacciju i Sedanu) Stephane Trevisan.

Sedma je ovo utakmica Guingampa da je Žvunkina momčad izvukla najmanje bod (dvaput su pobijedili u Ligue 2 i dvaput prošli u Kupu najprije Le Mans u osmini finala te Sedan u četvrtfinalu), dok Lens koji se diči najboljom gostujućom statistikom nije uspio poništiti kiks iz prošlog kola na svom Felix-Bollaertu protiv Ajaccija (1:0).

Ovako i dalje vode (53), ali im se Metz trijumfom protiv Chateaurouxa (1:0) približio na samo četiri boda. Montpellier je treći (47), a Angers i Strasbourg koji u ponedjeljak igraju jedni protiv drugih u Strasbourgu imaju 46 bodova.

Još jedan bivši hajdukovac 22-godišnji Ante Rožić nije, pak, sudjelovao u gostujućoj pobjedi svog Sedana pred 18500 navijača u Reimsu. Veprovi su slavili golom Allarta u 75. minuti (osmi su).