Maja Giljanović • ponedjeljak, 23.03.2009.

Hrvatski reprezentativac Ivica Križanac postigao je u utakmici protiv Saturna svoj drugi gol u Zenitovom dresu, a škarice Omišanina u maniri rasnog strijelca pogodak su koji se proširio eurovizijskom razmjenom diljem Europe...

Ivica Križanac je i drugu utakmicu zaredom prijetnja u protivničkom šesnaestercu. Hrvatski je reprezentativac, naime, bio strijelac i u prošlom kolu protiv Pletikosinog Spartaka (1:1), ali njegovo je veselje prošlog tjedna potrajalo samo 10-tak sekundi dok nije shvatio da mu je gol poništen zbog krajnje upitnog ofsajda.

Ovog puta dvojbi protiv Saturna u drugom kolu nije bilo. Križanac je nakon slobodnog udarca u 10. minuti u petercu Saturna izmakao pažnji svog čuvara te svom Zenitu efektnim škaricama donio vodstvo.

Gosti se nisu smeli i u 35. je minuti izjednačio bivši Varteksovac i reprezentativac BiH Marko Topić, ali su tri boda ipak ostala na Petrovskom zahvaljujući Tekkeu (ušao niti 10 minuta ranije) u 67. minuti.

Zapaženu je rolu imao i Stipe Pletikosa. Hrvatski je reprezentativni golman obranio jedanaesterac protiv Kubana i još sijaset više ili manje opasnih prigoda, ali Spartak u Krasnodaru nije uspio izbjeći poraz (Traore).

Lokomotiv Tomislava Dujmovića je u gostima protiv Rostova izvukao bod u 90. minuti, a Rubin Stjepana Tomasa je odigrao tankih 0:0 u Nalčiku protiv Spartaka. Dujmović je odigrao 74 minute i zaradio žuti, dok Tomas u redovima branitelja naslova nije ulazio u igru.

Rusija, 2. kolo:
Zenit - Saturn 2:1, Kuban - Spartak (M) 1:0, Moskva - Terek 0:0, Spartak (N) - Rubin 0:0, Rostov - Lokomotiv 1:1, Krila Sovjetov - Amkar 1:0, Dinamo - Kimki 3:2