Zimski sportovi

Filip Kontak ispunio olimpijsku normu

Sportnet • ponedjeljak, 23.03.2009.

Nakon odlično odrađenih utrka na Europskom kupu regije Balkan u Turskoj u skijaškom trčanju gdje je Filip Kontak osvojio 6. i 7. mjesto, nastupio je prošlog vikenda i na na finalnoj utrci Europskog kupa regije središnje Europe u Kremnicama u Slovačkoj.

Tu je Filip u ukupnom poretku zauzeo odlično 12. mjesto sa zaostatkom od samo 30 sekundi za prvim Michalom Malakom iz Slovačke na utrci 10 km slobodno (masovni start). Kako je Filip još zapravo junior, u juniorskoj konkurenciji došao je do medalje jer je osvojio treće mjesto. Time je ostvario 74 FIS boda i tako ispunio A normu za nastup na Zimskim olimpijskim igrama u Vancouveru u Kanadi slijedeće godine.