15 Dinamovih komada

Zoran Zdelar • srijeda, 25.03.2009.

Modri su u Zlatar Bistrici slavili neočekivano visokim rezultatom u prijateljskoj utakmici s Ivančicom...

Dinamo je protutnjao Zagorjem, prijateljska utakmica s Ivančicom bila je očito nešto više od samo jednog revijalnog dvoboja. Modri su nakon remija s Osijekom vjerojatno htjeli pokazati da realizacija nije toliki problem, pa makar se na drugoj strani i nalazio krajnje inferioran protivnik.

Protivnik je bio petoligaš Ivančica, ali Dinamova pobjeda od 15:0 bez obzira na to je prilično neočekivan rezultat, pogotovo zato jer nisu primili nijedan pogodak, a obično pri velikim vodstvima u prijateljskim utakmicama koncentracija obrane uvelike pada.

Golijadu je u 25. minuti otvorio Ivica Vrdoljak, a već u 30. minuti Modri su bili u vodstvu rezultatom 4:0. U prvom poluvremenu su nakon Vrdoljaka redom zabijali Etto, Ibanez, Tomić, Tadić, Slepička, Tadić i ponovno Slepička.

Dinamov stroj nije stao ni u nastavku nakon brojnih izmjena, a zaigrala su i imena koja većini ni nisu poznata, poput Gegića i Rogača, dok je na vrata kasnije stao Kahlina.

Otprilike 500 gledatelja u Zlatar Bistrici u nastavku je imalo vidjeti kako mrežu njihove Ivančice tresu Tomečak, Tomić, Tomečak, Chago, a nakon toga je uslijedio onaj pravi (tri pogotka u nizu) hat-trick Slepičke.

Samopouzdanje Dinamovim napadačima je nakon ove utakmice nedvojbeno poraslo, a Krunoslav Jurčić se mora pobrinuti da ono i ostane na toj razini do nastavka prvenstva sljedeće nedjelje.

Prijateljska utakmica:: Ivančica – Dinamo 0:15