Goran Markuš • nedjelja, 29.03.2009.

Poljaci su sigurno znali da će gostovanje u Belfastu biti teško, no vjerojatno nitko nije očekivao tri gola Sjeverne Irske koja je trećom pobjedom ponovno zauzela prvo mjesto u skupini 3. U drugom susretu večeri Slovenci su uspjeli uzeti bod Čehima s kojima tako i dalje dijele treće mjesto u skupini...

Nespretnost Poljaka na samom otvaranju susreta domaćini vrlo brzo koriste. Naime, već u desetoj minuti utakmice Damien Johnson precizno ubacuje loptu na nogu Warrena Feeneyja koji donosi prvu, vrlo ranu prednost Sjevernoj Irskoj. Pomalo šokirane Poljake rani zgoditak budi iz sna što rezultira brzim izjednačenjem Ireneusza Jelena u 27. minuti prvog poluvremena.

Nakon zasluženog odmora igrači se vraćaju na teren. S jedne strane ponovno smo gledali izuzetno motiviranog domaćina dok su Poljaci još jednom ostali negdje u sjeni. Sjajan Johny Evans koristi priliku i novim zgoditkom u drugoj minuti nastavka vraća prednost Sjevernoj Irskoj.

Sjeverna Irska - Poljska

Iako se Poljaci ponovno pokušavaju vratiti u susret u 61. minuti sve pada u vodu. Naime, povratna lopta Michala Zewlakova sa nekih 30ak metara poskočila je točno ispred noge vratara Artura Boruca nakon čega ulazi u prazan gol Poljske za koju je susret u tom trenutku bio izgubljen. Iako ozbiljnijih prilika više nije bilo u sudačkoj nadoknadi Marek Saganowski ipak uspijeva iskoristiti opuštenost Sjeverne Irske i zabija za ipak nešto ugodnijih 3:2.

Sa dva susreta više od Slovaka i jednim više od ostalih ekipa skupine 3 Sjeverna Irska se ponovno izborila za vodeće mjesto u skupini dok se Poljaci sa tri boda manje nalaze na petom mjestu.

Slovenci su u Mariboru nakon prilično neutralne utakmice uspjeli uzeti još jedan vrlo vrijedan bod ponovno neuvjerljivim Česima koji su u goste još jednom stigli bez Tomaša Rosickyja. Kao i prije susreta Slovenija i Češka ostaju izjednačene, no sa osam bodova skočile su ispred Poljske te sada dijele treće mjesto u skupini.