Bitka za slamčicu spasa traje

Antonija Pavlić • nedjelja, 29.03.2009.

Niti 19. kolo Prve HMNL nije donijelo približavanje konačnom razrješenju bitke za ostanak u hrvatskom malonogometnom prvenstvu. Naspram vrha tablice, gdje je Nacional već praktički osigurao prvu poziciju prije doigravanja; Square, Petrinjčica, Kijevo, Novi Marof te Uspinjača, koja se nalazi tik iznad crte, vodit će do kraja prvenstva veliku bitku za svaki bod i spas od delegiranja u niži rang hrvatskog malog nogometa.

Uspinjača se na svom parketu u 19. kolu Prve HMNL lako obračunala s dubrovačkim Squareom, koji je već na sam meč u Zagreb doputovao spuštenoga garda i s minimalnih osam igrača, od kojih su čak trojica bili i juniori. Osmoplasiranoj momčadi lige stoga nije bilo teško već u prvom poluvremenu riješiti pitanje pobjednika i zadržati se mjesto iznad crte doigravanja za drugu ligu; bod ispred Novog Marofa i dva ispred kninskog Kijeva.

Na drugom kraju Hrvatske, u Splitu su pak jedini neriješeni ishod kola izrežirali Mejaši i Vrgorac Pivac, koji je bod uspio osvojiti ponajprije zahvaljujući furioznom drugom poluvremenu i nadoknadi tri pogotka zaostatka iz prvog dijela.

Drugi splitski ogled, ujedno i derbi kola, odigrao se između formalnog domaćina, Brodosplit inženjeringa i Torcide Tromont. Premda se najavljivao žestok i izjednačen susret, bez obzira na to što je Brodosplit na prvenstvenoj ljestvici puno bolje situiran od Torcide, gledatelji su na Gripama mogli vidjeti veoma raspoloženog domaćina i zbunjenu i nemoćnu Torcidu.

Nakon što je u prvom poluvremenu preko Bajruševića i Laure stekao prednost od 2:1, najbolji splitski klub je već na početku drugoga dijela riješio susret pogocima Bogdanovića i ponovno Bajruševića, da bi Frano Despotović u zadnjim minutama s dva zgoditka kaznio Torcidino riskiranje i uvođenje igrača-golmana i tako "zapečatio" kuvertu sa službenim zapisnikom utakmice.

Potpićan je pak na svom terenu i u ovom kolu nastavio s dobrim igrama i pobjedama, a najnovija mušterija došla je iz Novog Marofa. Vrlo važnu pobjedu u gostima ubilježio je i petoplasirani Inero nad Kijevom dok je Nacional bez većih poteškoća svladao Petrinjčicu rezultatom 2:5.