Vodeni sportovi

Pobjeda za kraj regionalne lige

Ivana Jurica • nedjelja, 05.04.2009.

Vaterpolisti Šibenik NCP-a zabilježili su nove pobjedu u posljednjem, 22. kolu Jadranske lige. Na svom bazenu u Crnici Šibenčani su sa 13:7 pobijedili splitski Jadran. Najefikasniji su sa po četiri pogotka bili Edi Brkić i Nikola Sutić …

Šibenik NCP – Jadran SD 13:7 (2:3, 5:1, 2:2, 4:1)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 100

Šibenik NCP: Moses (9 obrana), Šutalo 1, Maškarić, Brlečić 1, Škorić 1, Španja 1, Brkić 4, Sutić 4, S. Letica, Vuleta 1, Samodol, Jukić (1 obrana), Vlahović, trener: Ivica Tucak.

Vezane vijesti

Jadran SD: Škiljo (11 obrana), Pleić 1, Vukić, Delaš, Bezić 3, Brnas, Milardović 2, Maras, Kuzmanić, Banovac, Tomašević 1, Bilčić, Popović, trener: Mate Jurčević.

Igrač više: Šibenik NCP 4/8, Jadran SD 3/4

Peterci: Šibenik NCP -, Jadran SD -

Suci: M. Rak (Dubrovnik) i M. Vlašić (Zagreb)

Domaćine je u vodstvo doveo raspoloženi Sutić nakon asistenciji Slavka Letice. Vratar Splićana Miro Škiljo brani zicer Nikoli Samodolu nakon toga, pa kazna stiže na drugoj strani: Rene Bezić s igračem više izjednačava rezultat. Domaćini opet vode nakon gola Brkića, ali s dva nova pogotka Bezića momčad Mate Jurčevića na prvi predah odlazi s prednošću, jer domaćini su u tom periodu promašili nekoliko zicera.

Drugog igrača više domaćini realiziraju početkom druge četvrtine preko Vulete i rezultat je 3:3. Isti je igrač asistirao Brkiću za novo vodstvo domaćih vaterpolista. Pleić je pogodio za 4:4 odmah poslije toga, a bilo je to i posljednje izjednačenje na utakmici. Ubacili su domaćini tada u brzinu više, te su brzo došli do nešto veće prednosti. Do kraja četvrtine mrežu Škilje pogodili su Brkić, Škorić i Sutić.

Po dva pogotka sa svake strane pala su u trećoj četvrtini. Sutić je povećao na plus četiri (8:4), ali vrlo brzo gosti preko Gorana Tomaševića smanjuju na 8:5. Dubrovčanin Josip Šutalo opet pogađa za Šibenčane, dok Ivan Milardović s igračem više pogađa za konačnih 9:6 na isteku treće četvrtine.

I posljednju dionicu igre domaćini otvaraju s tri uzastopna pogotka. Sutić, Brlečić i Brkić precizni su za najveće vodstvo na utakmici – 12:6. Trener Šibenčana Ivica Tucak promijenio je tada i vratara, umjesto Amerikanca Mosesa na gol je poslao mladog Ivana Jukića. Na 12:7 s igračem više smanjio je Milardović, a konačan rezultat postavio je Andrija Španja s igračem više.

Šibenčani su prvo izdanje regionalne lige zaključili na šestom mjestu s 23 boda, dok su Splićani na devetom mjestu s 12 bodova.