Maja Giljanović • nedjelja, 05.04.2009.

Gdje ćeš ljepših okolnosti zabiti svoj prvi gol nego u 88. minuti i to za 2:1 nakon što je tvoja momčad na poluvremenu gubila?

Baš je to danas pošlo za rukom/nogom Tomislavu Dujmoviću koji je dvije minute prije kraja pogodio za preokret Lokomotiva protiv Krila Sovjetov. Moskovljani su gubili od 28. minute (Kalačev), ali su Kuzmin u 55. i bivši veznjak Dragovoljca, Intera i Međimurja (te Amkara) preokrenuli.

Pobijedili su i Stipe Pletikosa i Ivica Križanac. Bivši su hajdukovac i njegov Spartak golovima Alexa u 44. i Wellitona u 49. minuti ubilježili prvu ligašku pobjedu protiv slabašnog imenjaka iz Nalčika, a Omišanin i njegov Zenit su u drugom poluvremenu slomili otpor Toma u Tomsku (Meira, Denisov, Tekke).

Hrvatski je reprezentativac odradio 64 minute kad ga je Advocaat zamijenio Šemšovim, a Zenit je zbog bolje gol-razlike od Čečena iz Groznog - Terek je pobijedio Dinamo (Džabrailov) - izbio na prvo mjesto.

Himki bivšeg zagrebaša Marka Šimića je u svojoj Areni izgubio od Rostova (Lebedenko), a branitelj naslova Rubin nije uspio probiti zid FC Moskve. U Himkiju naš 21-godišnji napadač nije ulazio u igru, baš kao ni bivši reprezentativac Stjepan Tomas u Kazanu.

Rusija, 22. kolo:
Tom - Zenit 0:3, Kimki - Rostov 0:1, Rubin - Moskva 0:0, Spartak (M) - Spartak (N) 2:0, Lokomotiv - Krila Sovjetov 2:1