Ostali sportovi

Erceg i Dudek u Mariboru

Maja Giljanović • nedjelja, 19.04.2009.

Tina Erceg i Nikola Dudek nastupili su danas trećeg dana 42. Šalamunovog memorijala u Mariboru u tri finala i osvojili dva sedma i jedno osmo mjesto...

Hrvatska olimpijka Tina Erceg je nakon podosta pehova - Kaštelanka je, naime, poslije OI u Pekingu, a prije Europskog prvenstva u Milanu prije dva tjedna, liječila ozljede najprije tetive potom i ligamenata gležnja - na trećem natjecanju Svjetskog kupa prijavila dvije discipline i u vježbi na tlu (13.550) i na gredi (13.350) izborila finala.

48 sati poslije kvalifikacija Erceg je pokvarila i ocjene i plasmane. 13.200 i 12.050 unazadila su je tri mjesta te je oba finala iza zlatne Ruskinje Kristine Gorjunove (14.000 i 14.350) osvojila sedma mjesta.

Još u petak su svoj nastup završile Ružica Buzov i Tijana Tkalčec - Splićanka je na gredi 19. (11.200), a Međimurka na tlu 22. (11.500).

U kvalifikacijama preče je u kvalifikacijama 0.150 boda kratkim ostao Marijo Možnik (deveti s 14.250 iza Španjolca Garcije), ali i danas smo dan poslije bronce Filipa Udea i četvrtog mjesta Tomislava Markovića (parter) imali svog finalistu.

Prvak Hrvatske u višeboju Nikola Dudek je u petak u kvalifikacijama bio 14. u konju s hvataljkama (12.500), ali i šesti na ručama (14.250). Danas u finalu - svom prvom u međunarodnoj seniorskoj konkurenciji - 17-godišnjak zauzeo osmo mjesto (13.675) iza Slovenca Mitje Petkovšeka (15.725).