CIBONA VIP: Vranković 12 (5/6), Krstić 18 (7/7), Sesar 20 (7/15), Kalamiza, Giriček 5 (2/7), Marcelić 16 (6/7), Žurić, Šarlija 10 (5/6), Nicević 12 (4/6), Alihodžić 2 (1/3).

SPLIT CO: Subotić 7 (2/6), Tomeljak 16 (3/7), Vujčić 23 (8/14), Žižić 6 (3/8), Zemljić 2 (1/2), Lovrić, Poljak 11 (4/5), Tvrdić 14 (4/15), Mimica, Badžim 4 (1/3).

Postotak šuta: Cibona VIP 37/58 (64%), Split CO 26/61 (43%)
Skokovi: Cibona VIP 24 (21-3), Split CO 24 (15-9)
Osvojene lopte: Cibona VIP 7, Split CO 10
Izgubljene lopte: Cibona VIP 13, Split CO 9
Blokade: Cibona VIP 3, Split CO 2

Nikola Vujčić - iako tek oporavljen - najbolji “žuti” (Snimio: Dražen Patarčić)

Košarkaši Cibone VIP odradili su prvo kolo mini-lige pobjedom nad Splitom CO, te tako nastavili "mrtvu utrku" sa Zadrom u pohodu na osvajanje prvenstva. Cibosi su cijelo vrijeme držali utakmicu u svojim rukama. Sama utakmica bez uzbuđenja i rezultatske neizvjesnosti uspavala je malobrojne gledatelje.

Početak utakmice pripao je Ciboni VIP, a obilježio ga je Josip Sesar. Cibona je nakon Splitskog početnog vodstva 0:2, povela i povećavala razliku koja je u 7. minuti nakon Sesarove trice iznosila +7 (16:9), te u 9. minuti +10 koševa. Cibona je držala tu prednost i nije dopuštala Splitu da ugrozi to vodstvo, mada su Splićani došli na -5 u 15. minuti nakon Tvrdićeve trice - 34:29. Cibonu su predvodili Krstići Sesar, dok je Splićane predvodio povratnik nakon ozljede, Vujčić. Split se u zadnjoj minuti prvog dijela približio na -4 (46:42), no Marcelić u zadnjoj sekundi pogađa tricu za 49:42 s kojima se odlazi na odmor.

U početku drugom djelu Cibona sa tricom Krstića, te tricom i košem iz kontre Marcelića odlazi na +13 i već tada je bilo jasno da će Cibona odnijeti laku pobjedu. Cibona je tu razliku vrlo sigurno i rutinski održavala, da bi u 35. minuti došli i do najvećeg vodstva na utakmici - 89:71. Utakmica je tokom drugog dijela, kao i većim dijelom prvoga bila vrlo monotona bez nekog posebnog uzbuđenja i rezultatske neizvjesnosti.

Josip Sesar - kako sezona ide kraju sve bolji, Badžim prekratak... (Snimio: Dražen Patarčić)

Kod Cibone jednostavno odlično je odigrao Vladimir Krstić ubacivši 18 poena (šut 7-7 !!, 4 trice), te dodavši 5 skoka i dodavanja. Izgleda da su Krstiću odlično došle mini-pripreme u Poreču jer je Krle bio u laganoj krizi, no ovom utakmicom je pokazao da je kriza prošlost i da je maksimalno spreman za izazaove koji slijede u nastavku prvenstva. Sesar je također odigrao vrlo dobro postigavši 20 poena (šut 7-15) uz 7 asistencija, dok je Marcelić sa 16 koševa uz 86% šuta također pružio odličnu partiju.

Kod Splita su zakazali nositelji igre Tvrdić (14 poena, šut 4-15) i Badžim (4 poena) i stoga Spliaćani ništa drugo osima poraza nisu mogli očekivati. Zadovoljstvo gostujućem treneru, Bezelju sigurno može pružiti igra Nikole Vujčića koji se vratio nakon ozljede, te pokazao zavidnu formu uzme li se u obzir koliko je dugo puzirao. Vujčić je postigao 23 poena uz 7 skokova, te je bio najbolji strijelac Splićana. Zadovoljio je Tomeljak 16, dok je Poljak dodao 11 poena uz 4 skoka.

Po završetku utakmice na press konferenciji trener Splita, Petar Bezelj je uzroke poraza tražio u činjenici da mu glavni igrači Tvrdić i Badžim nisu odigrali na svojoj razini, te zaključio da je Cibona puno bolja momčad i da Split iz ovih susreta može samo učiti i skupljati iskustvo. Njegov kolega, Neven Spahija izrazio je zadovoljstvo postotkom šuta, ali i nezadovoljstvo sa 9 napadčkih skokova Splićana. Spahija je rekao da je cijela ekipa nakon Poreča u puno boljoj formi, te da se lakše stvaraju prilike za poentiranje i da se lakše poentira. Na upit o Giričeku zaključio je da je on mali problem, te da vjeruje da će se on vrlo brzo vratiti u svoju optimalnu formu.

U sljedećem kolu mini-lige koje je na rasporedu 15. i 16. travnja Zagreb dočekuje Split CO, dok se derbi igra u Jazinama gdje ozljedama "osakaćeni" Zadrani dočekuju Cibonu VIP.