Dujmović strijelac za Lokomotiv

Maja Giljanović • nedjelja, 03.05.2009.

Hrvatski veznjak Tomislav Dujmović svojim je drugim ovosezonskim golom Vladimiru Maminovu donio prvu pobjedu otkada je novi trener stigao u Moskvu...

Tomislav Dujmović je golom u 65. minuti presudio Spartaku iz Nalčika i Vladimiru Maminovu koji je prošli tjedan nakon samo jedne pobjede u šest kola kormilo Lokomotiva preuzeo umjesto Rašida Rahimova donio pobjedu u debiju 34-godišnjaka.

Lokomotivu su pomogli i gosti kojima je Gogua isključen u 44. minuti, a u bilježnicu suca se u 21. minuti startom za žuti karton upisao i Dujmović.

Zenit Ivice Križanca koji je odigrao svih 90 minuta je protiv Rostova izjednačio u 84. (Pogrebnjak iz jedanaesterca) samo da bi im dvije minute kasnije prvi ovosezonski poraz zadao Gatcan.

Himki Marka Šimića je u 90. izvukao bod protiv Kubana. Gosti su gubili od 10. (Antipenko), izjednačili u 72. (Žaunerčik), poveli u 80. (Kasajev), ali ispustili pobjedu u posljednjem napadu (Pilipčuk). Bivši je zagrebaš u igri proveo zadnjih 10-tak minuta.

Treće je mjesto bod iza Rubina i Moskve (14 bodova) pobjedom u derbiju u Samari protiv Krila Sovjetov isposlovao CSKA (gubili su nakon prvog poluvremena, ali preokrenuli golovima Berezuckog u 63., Vagnera Lovea u 66. i Maazoua u 90. minuti).

Rusija, 7. kolo:
Krila Sovjetov - CSKA 1:3, Rostov - Zenit 2:1, Lokomotiv - Spartak (N) 1:0, Himki - Kuban 2:2