Šest minuta crne rupe odnijelo Kup

Matej Milanović • nedjelja, 10.05.2009.

Gummersbach nije uspio iznenaditi favorite iz Kiela. U finalu Kupa u Hamburgu ključnim se pokazalo šest minuta prvo poluvremena u kojima su Zebre sa sedam uzastopnih pogodaka preokrenule susret...

Kiel je postao momčad s najviše osvojenih Kupova Njemačke. Do sada su s pet titula dijelili prvo mjesto upravo s današnjim protivnikom, Gummersbachom, koji već 18 godina nije osvojio nikakav trofej.

Prvu osjetniju prednost na susretu ostvario je Gummersbach serijom od tri pogotka za odlazak na 10:7 u 22. minuti. Klupa Kiela u tom trenutku zove time-out kako bi pokušala zaustaviti nalet protivnika, koji je izgledao spreman za pobjedu. Rijetko kad je minuta odmora bila korisnija, naime, Kiel je nakon toga napravio seriju 7:0 i nakon 28 minuta igre vodio 14:10.

Na odmor se otišlo s 15:12 za Zebre, a istim su ritmom nastavili i u drugom poluvremenu. U 41. minuti došli su do +7, a u 53. su ostvarili najveću prednost, 27:17. U konačnici je završilo 30:23 za Kiel.

Gummersbach je dobro krenuo u dvoboj i izgledalo je da bi mogli iznenaditi favorite, no šest minuta potpunog black-outa koji su s +3 doveli do -4 riješili su dvoboj i omogućili Kielu da osvoje treći uzastopni Kup.

Vid Kavtičnik zabio je šest pogodaka, od čega četiri sa sedam metara, a najbolji iz igre bio je Filip Jicha, jučerašnji heroj, s pet golova. Kod Gummersbacha šest pogodaka Momira Ilića, od kojih tri sedmerca. Drago Vuković zabio je jedan, a Vedran Zrnić četiri pogotka uz jedan gol i jedan promašaj sa sedam metara.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507