Prednost Groningenu

Vedran Babić • četvrtak, 28.05.2009.

NAC i Groningen odigrali su večeras prvu utakmicu finala razigravanja za mjesto u 2. pretkolu Europske lige. Prednost je nakon prvih 90 minuta na strani Groningena, koji je postigao vrijedan gol u gostima, ali je u sučevoj nadoknadi izgubio vodstvo...

U utakmici visokih uloga (izlaz u Europu dogodine), NAC i Groningen odigrali su 1:1, a gosti su ti koji moraju biti zadovoljniji, premda su do same završnice vodili 1:0.

Vodeći pogodak za Groningen postigao je početkom nastavka Danny Holla, no nadu domaćinima za uzvrat donio je u prvoj minuti sučevog dodatka Fouad Idabdelhay, koji je desetak minuta ranije ušao u igru s klupe.

Uzvratna utakmica, a ujedno i posljednja utakmica sezone u Eredivisie, igra se u nedjelju u Groningenu.

Eredivisie, prva utakmica finala razigravanja za Europu: NAC Breda - Groningen 1:1