1. Hrvatska nogometna liga, 33. kolo, 31.05.2009, 16:30 h, ŠRC Zaprešić, Zaprešić, gledatelja: 800
Suci: Ante Vučemilović (Osijek) , Miro Grgić (Osijek), Vlatko Lončar(Osijek)
Inter-Zaprešić
Luiz Paulo Hilario Dodo 21', 48', 74'
3:0 Rijeka
Rijeka

Inter - Rijeka: Šteta što je gotova sezona

Mario Lešković • nedjelja, 31.05.2009.

Šteta što je gotovo prvenstvo. Da su ostvarivali ovakve rezultate kroz cijelo prvenstvo, Inter bi se borio za sami vrh, a ovako moraju biti zadovoljni i sa devetim mjestom, koje bi vjerojatno i potpisali nakon što su ostali bez udarnog trojca momčadi...

Tomislav Bosec
63'
40
Marko Hanzić
85'

Mladen Stipković
89'

Robert Rubčić

Inter je rezultatima u posljednjim kolima pokazao kako ipak imaju mladu, ali perspektivnu momčad. Potreban im je rad, rad i samo rad. Sve ostale uvjete imaju, a na njima je samo da igraju i ostvaruju dobre rezultate.

U 33. kolu gostovala je u Zaprešiću Rijeka, koja je došla bez "pola momčadi" i kao takva nije imala nikakve šanse za pozitivan rezultat. Od prve minute Inter je zagospodario travnjakom i pokazao tko je domaćin.

Na prvi pogodak čekali smo do 22. minute kada omaleni Brazilac Dodo čeka centaršut Grgurovića na drugoj vratnici i nije mu bilo teško pogoditi nebranjenu mrežu. Mora se posebno pohvaliti Grgurovića, koji je nevjerojatnom preciznošću izvodio udarce iz kuta tokom cijelog susreta.

Najveća i jedina prigoda Riječana u prvom dijelu bio je slobodni udarac koji je izveo Križman, ali s tom loptom više problema imali su sakupljači lopti nego Interov vratar Delač.

U nastavku, na novi pogodak čekali smo samo dvije minute kada Grgurović ponovno odlično centrira, a Dodo usamljen ponavlja situaciju iz prvog poluvremena i povećava Interovo vodstvo. Mora se dodati da Rijekin vratar kod oba pogotka snosi dio krivice jer su to ipak lopte koje on mora ili pokupiti ili izbaciti bilo gdje samo da lopta ne uđe u vrata.

Nakon tog pogotka tempo utakmice pada, Rijeka se predala i bilo je samo pitanje kada će "žuti" postići novi pogodak. Svoj prvi hattrick u Prvoj ligi Dodo postiže u 73. minuti na asistenciju Boseca koji je desetak minuta prije toga ušao u igru.

Tim pogotkom Dodo riješio utakmicu, a trener Perković još mu je priuštio i pljesak publike, kada ga je pet minuta prije kraja zamijenio sa Hanzićem.

Dodo se nakon susreta zahvalio Eduardu Da Silvi koji ga je danas uživo gledao u Zaprešiću, a kasnije su zajedno došli i na pressicu gdje je Dodo dobio riječ:"Drago mi je da sam danas postigao hattrick, a posebno sam sretan što je to baš bilo pred očima Dudua. Time sam samo dokazao sebi i svima da je moj dolazak u Zaprešić pravi pogodak kako za mene, tako i za klub.

Ovom pobjedom Inter je preskočio Varteks i sezonu završio na solidnom devetom mjestu.