Dinamo slavio, Hajduku bod

Vedran Attias • petak, 05.06.2009.

U četvrtak su odigrane prve utakmice Memorijalnog turnira Mladen Ramljak nakon kojih se već naziru favoriti. Naime, Villarreal i Dinamo pružili su najbolje igre te tako istaknuli kandidaturu za moguće finale...

7. snažni juniorski turnir otvorili su dvije snažne međunarodne momčadi - Dinamo Kijev i Brescia. U vrlo izjednačenoj utakmici u kojoj su Ukrajinci imali više od igre slavili su - Talijani. 90 minuta nogometa riješeno je u samo dvije kada su prvo Stanković u 78., a potom Serlini u 80. minuti zabili za talijansku momčad.

Nakon ove, na red je došla utakmica Hajduk - Albanija U-19 koja je završila neriješeno što je "najgore" moguće za obje ekipe. Naravno, uvijek je bolje igrati neriješeno nego biti poražen, no u sustavu natjecanja koji se igra na ovom turniru - neriješen rezultat bitno udaljuje momčad od finala. Golove za Hajduk zabili su Lendrić i Pešić dok su za Albaniju strijelci bili Tushe i Tepshi.

Rezultati prvog dana

Vezane vijesti

Dinamo Kijev - Brescia 0:2
Hajduk - Albanija U-19 2:2
Villarreal - Osijek 2:1
Dinamo - Red Bull 2:0

Nakon svečanog otvaranja turnira koje se održalo u 16 sati, na teren u Maksimiru izašli su, jedni od favorita, Villarreal i Osijek. Iako su mladi Osječani prikazali dobru igru, Španjolci su bili bolja momčad te su zasluženo slavili golovima Barrosa i Castellanosa dok je počasni pogodak za našeg prvoligaša zabio Škorić.

Posljednju utakmicu prvog dana igrali su Dinamo i Red Bull. Dinamo, osvajač svih šest dosadašnjih turnira, vrlo se autoritativno postavio na terenu i na koncu došao do zaslužene pobjede. Plavi su došli do vodstva nakon 16 minuta kada je Franjić zatresao mrežu gostiju, a krajnjih 2:0 postavio je Jankulica.

Raspored za petak, kao i za ostale dana, možete vidjeti u najavi turnira.