Sedmi nositelj prečvrst

Maja Giljanović • nedjelja, 14.06.2009.

Mislav Hižak je u polufinalu 10.000 $ vrijednog Futuresa u Kopru osvojio prvi set, ali je sedmi nositelj Benoit Paire uspio preokrenuti u sljedeća dva...

Mislav Hižak je nakon vrijednog skalpa drugog nositelja Antonija Šančića u prvom kolu (2:6, 6:2, 7:5) te pobjeda protiv Slovenca Bonina (6:1, 6:2) u osmini finala i Nijemca Mariusa Zaya (4:6, 6:2, 6:2) u četvrtfinalu posustao u polufinalu protiv Benoit Pairea.

24-godišnjak je osvojio prvi set (6:2), ali je ovog puta preokret izveo njegov protivnik. Sedmi nositelj Kopera i 565. igrač svijeta, 20-godišnji Francuz (prije tri tjedna ispao u trećem kolu kvalifikacija Roland Garrosa) u sljedeća je dva seta slavio 6:3, 6:3.

Hižak je na 641. mjestu na rankingu karijere, a prvim polufinalom poslije veljače (u Brownsvilleu je zbog ozljede u trećem setu predao Monroeu) vrijednim 5 ATP bodova doći će nikad bliže probijanju Top 500 igrača svijeta (oko 615. mjesta).