Poraz od Viteza, danas Čelik

Ivana Jurica • nedjelja, 28.06.2009.

Nakon deset dana priprema, a drugog dana bazičnih pripremu u srednjoj Bosni, nogometaši Šibenika odradili su i prvu prijateljsku utakmicu. Na turniru u Vitezu protivnik im je bio istoimeni domaćin koji je nakon 1:1 u 90 minuta igre, bio sretniji i spretniji u lutriji jedanaesteraca.

Nogometni klub iz Viteza, inače član Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine (što je u hrvatskim okvirima gledano drugoligaška momčad, jer prva liga susjedne države nosi naziv Premijer liga) povodom obilježavanja "Dana trgovine u BIH" organizirao je turnir na kojem su pored domaće momčadi, nastupili i Čelik iz Zenice i prvak Bosne i Hercegovine Zrinjski iz Mostara.

Drugi susret prvog dana odigrali su Šibenik i Vitez. U regularnom dijelu bilo je 1:1, a u pucanju kaznenih udaraca boljim su se pokazali domaći nogometaši koji su tako izborili nastup u finalu turnira. Njihov junak bio je vratar koji je zaustavio čak tri udarca s bijele točke Kalinićevih igrača. U susretu prije toga, Zrinjski je s 1:0 pobijedio Čelik, a utakmica je kasnila više od pola sata zbog sukoba navijača tih dvaju klubova.

U današnjem finalu sastat će se tako Vitez i Zrinjski (od 18 sati i 30 minuta), dok će na teren prije njih Šibenik i zenički Čelik, momčad iz koje su ovog ljeta na Šubićevac stigli Samir Duro i Mladen Jurčević.

Na bazičnim pripremama u Vitezu sa Šibenčanima se nalazi i nekolicina igrača na probi: braniči Božo Musa (mladi reprezentativac BIH, posljednji klub Zmaj Makarska) i Jerko Prtenjača (rođen 1989., igrao za Raštane), veznjak Reljica (Kustošija), te napadači Ivan Fuštar (1989. godište, Solin, prošle sezone 24 nastupa i četiri pogotka) i Admir Salihović (rođen 1988. u Tuzli, igra za Vancouver Whitecaps, ima dvojno državljanstvo – BIH i Kanada).