Vodeni sportovi

Todorović 35, štafeta 75 stotinki kratka

Maja Giljanović • nedjelja, 28.06.2009.

Hrvatski olimpijac Mario Todorović jedini je danas nastupio u pojedinačnom finalu i osvojio četvrto mjesto na 100 metara delfin, a "drvenu" je medalju osvojila i štafeta 4x100...

Mario Todorović je u finalu utrke na 100 delfin isplivao 15 stotinki sporije od svog osobnog rekorda koji je isplivao prošle godine na Olimpijskim igrama u Pekingu, a tih mu je 52,41 donijelo četvrto mjesto 35 stotinki iza brončanog Slovenca Petera Mankoča (52,06), 48 srebrnog Francuza Clementa Leferta (51,93) i 62 stotinke iza zlatnog Srbina Ivana Lenđera (51,79 19-godišnjaka novi je rekord MI-a).

Rekorde Mediteranskih igara spustili su i na 50 slobodno Francuz Frederick Bousquet (21,17) i Francuskinja Malia Metella (24,88), 100 delfin Talijanka Francesca Segat (59,13) te 200 leđno Talijanka Alessia Filippi (2:08,03) i Španjolac Aschwin Wildeboer Faber (1:54,96) koji je u povijest poslao 1:59,87 našeg Marka Strahija iz Tunisa 2001.

Štafeta 4x100 slobodno u sastavu Aleksej Puninski, Dominik Straga (Hrvatski plivački savez mu je odobrio nastup u štafeti, a zbog nepropisnog kostima odjavio nastup u finalu na 100 delfin), Ivan Perhat i Todorović je osvojila četvrto mjesto (3:19,17), 75 stotinki iza brončane Grčke.

Srebrni su Talijani, a naslov su osvojili uz rekord Mediteranskih igara, europski rekorderi i olimpijski viceprvaci Francuzi (3:12,03 s olimpijskim pobjednikom Alainom Bernardom u posljednjoj izmjeni).