S Marokom teže od očekivanog

Branimir Korać • nedjelja, 28.06.2009.

Hrvatski košarkaši na Mediteranskim igrama u Pescari startali su pobjedom protiv Maroka 75:63. Protivnik koji je za naše igrače bio potpuna nepoznanica pokazao se težim nego što se to očekivalo...

HRVATSKA - MAROKO 75:63 (17:16, 35:38, 61:49)

Skupina A, prvo kolo

Hrvatska: Rančić 0, Vladović 7, Stipčević 8 (5 asistencija), Simon 10 (5 skokova), Andrić 6, Babić 0, Car 0, Tomić 15 (9 skokova), Rudež 10 (5 skokova), Žorić 13 (8 skokova), Lalić 0, Pašalić 6. Trener: Josip Vranković.

Maroko: Najah 4, Abdelmajid 6 (4 skoka), Rafai 0, El Masbahi 5, Khalfi 3, Dahmani, Bourouis 3, Zouita 14 (4 skoka), Houari Bassim, Akinocho 9 (5 skokova), Hachad 10 (4 skoka), Idrissi 9 (5 skokova). Trener: -

Šut za dva: Hrvatska 17/28, Maroko 15/39

Šut za tri: Hrvatska 5/17, Maroko 6/23

Slobodna bacanja: Hrvatska 26/32, Maroko 15/23

Skokovi: Hrvatska 35 (28+7), Maroko 27 (18+9)

Asistencije: Hrvatska 10, Maroko 5

Osvojene lopte: Hrvatska 3, Maroko 8

Izgubljene lopte: Hrvatska 19, Maroko 13

Blokade: Hrvatska 3, Maroko 2.

Nakon što su košarkašice dan ranije deklasirale Albaniju s plus 95, s nastupom u Pescari krenuli su i košarkaši. Prvi protivnik bio je velika nepoznanica, reprezentacija Maroka, a pobjeda je osigurana tek u drugom poluvremenu.

REZULTATI

Hrvatska - Maroko 75:63
Grčka - Srbija 91:70

Skupina B, prvo kolo

Turska - Crna Gora 98:61
Italija - Albanija 106:69

Vrankovićevi izabranici loše su otvorili utakmicu i Maroko je poveli odmah s 10:0. Do isteka prve četvrtine Hrvatska se vratila u egal, ali do poluvremena nije uspjela preuzeti primat na terenu. Čak štoviše, Marokanci su bili ti koji su na odmor otišli s prednosti.

Na startu drugog dijela ipak bolja igra Hrvatske i serijom 10:0 naša reprezentacija vodi 50:39. Nisu se Marokanci predavali i smanjili su zaostatak sredinom posljednje četvrtine i došli na 63:58, međutim u zadnjih pet minuta Hrvatska je bila bolja i osigurala je pobjedu.

4. Crna Gora 0-1 -37

U našem sastavu najistaknutiji bili su Ante Tomić s 15 poena i devet skokova te Luka Žorić s 13 poena i osam skokova. Kod Maroka 14 poena ubacio je Abdelhakim Zouita, a deset je dodao Mohamed Kamal Hachad.

U sljedećem kolu Hrvatsku očekuje dvoboj s Grcima. Grčka je danas svladala Srbiju s visokih 91:70. U sastavu pobjednika istaknuo se Igor Milošević s 20 poena i pet asistencija dok je Srbiju predvodio Bojan Subotić s 15 poena.

U skupini B favoriti su također upisali pobjede. Turska je bila bolja od Crne Gore 98:61 uz 12 poena i šest asistencija Engina Atsura dok je najbolji kod Crne Gore bio Sead Šehović s 22 poena. U drugom susretu Italija je pregazila Albaniju sa 106:69. Kod domaćina Igara Pietro Aradori ubacio je 25 poena uz pet skokova, a kod Albanije Endrit Hysenagolli ubacio je 19 poena uz devet skokova.