Vodeni sportovi

Štafeta šesta

Maja Giljanović • ponedjeljak, 29.06.2009.

Jedina disciplina u kojoj smo danas trećeg dana plivačkih natjecanja na 16. Mediteranskim igrama nastupili u finalu štafeta je 4x200 slobodno koja je osvojila šesto mjesto.

Štafeta 4x200 u sastavu Dominik Straga, , Mario Delač i Nikša Roki isplivala je 7:29,96 i osvojila predzadnje šesto mjesto ispred neozbiljnih Libijaca, a iza prvaka i rekordera MI-a Talijana (7:09,44), srebrnih Francuza i brončanih Grka.

Olimpijski pobjednik Alain Bernard demolirao je četiri godine starih 49,10 Alžirca Salima Ilesa i na 100 slobodno isplivao novi rekord Mediteranskih igara. Francuz se jedini spustio ispod 48 sekundi (47,83) i slavio ispred svjetskog prvaka Filippa Magninija (48,27) na drugom i Nabila Kebbaba (48,89) na trećem mjestu.

Rekord MI-a iz Španjolske Celine Couderc na 100 slobodno je u povijest poslala i Miroslava Najdanovski. Srpkinja je isplivala 55,09 (Francuskinja 2005. 55,46) i slavila ispred srebrne Grkinje Theodore Drakou (55.65) i brončane Španjolke Marie Fuster Martinez (55,80).

Više od dvije i pol sekunde je rekord Mediteranskih igara Sare Perez (2:28,87 u Almeriji 2005.) na 200 prsno poboljšala Francuskinja Coralie Dobral (2:26,41), a još je neobazriviji bio Španjolac Melquiades Alvarez koji je na 200 prsno 2:13.08 Michele Vancinija iz Tunisa 2001. spustio na 2:09.69.

400 mješovito su osvojili Slovenka Anja Klinar (4:39,48 MR) i olimpijski pobjednik na 1500 metara Tunižanin Oussama Mellouli (4:10,53 MR) kojem je ovo treći naslov u tri dana.

Naši sutra prijavljeni su Dominik Straga i Mario Delač na 200 slobodno, Mario Todorović, Aleksej Puninski i Monika Babok na 50 delfin, Ante Cvitković te Ivan Tolić, Sanja Jovanović i Lidija Franić na 100 leđno.