Zagrebu Memorijal vukovarskih branitelja

Mihaela Bradovski • utorak, 30.06.2009.

Tradicionalni sedmi po redu Memorijal vukovarskih branitelja okupio je i ove godine 16 momčadi, a trofej najboljih uzela je momčad Zagreba. Pioniri Zagreba u finalu su nadigrali vršnjake iz Rijeke dok je treće mjesto uzeo Dinamo...

Od 26. do 28. lipnja u Vukovaru se održavao već tradicionalni Memorijalni turnir vukovarskih branitelja. 16 momčadi do 14 godina sudjelovalo je na turniru koji već sedmu godinu za redom ugošćuje najbolje nogometne škole iz Hrvatske.

Turnir koji se održavao na stadionu u Borovu naselju, stadionima u središtu Vukovara te na stadionu HNK Radnički na Trokutu ujedno je i državno prvenstvo nogometaša ovog uzrasta, a na otvorenju je uz političke dužnosnike bio i predsjednik HNS-a Vlatko Marković koji je za deseto izdanje turnira najavio i dolazak hrvatske nogometne reprezentacije.

Finalni dan turnira bio je u nedjelju 28. lipnja, a za naslov najboljeg borili su se Zagreb i Rijeka. Zagrebovi pioniri bili su uspješniji i na kraju zauzeli prvo mjesto dok je u susretu za treće mjesto Dinamo bio bolji od Osijeka.

Što se pojedinačnih dostignuća tiče, najbolji strijelac turnira bio je Filip Dangubić iz Rijeke, najboljim vratarem proglašen je Ivica Ivušić također iz Rijeke dok je najbolji igrač turnira bio Tomislav Gomelt iz pobjedničke momčadi Zagreba. Nagradu fair play osvojila je Croatia iz Sesveta.