Vodeni sportovi

Karli Šitić 5. mjesto

Maja Giljanović • srijeda, 01.07.2009.

Hrvatska reprezentacija u daljinskom plivanju u Portugalu je na drugom ovogodišnjem maratonu Svjetskog kupa Međunarodne plivačke federacije ubilježila zapažene rezultate...

Karla Šitić (Grdelin Split) na 10 je kilometara u Setubalu isplivala utrku karijere. 17-godišnjakinja je u društvu najboljih maratonki svijeta - prvo je mjesto osvojila brazilska olimpijka (7. na 10 km) Poliana Okimoto (20 sekundi ispred Šitić) - zauzela poziciju u Top 5 točnije 1h42:53 kojima je poboljšala i osobni i hrvatski (njenih i otprije 2h05:15) te osvojila izvrsno 5. mjesto.

Sjajna je ovo uvertira Europskog juniorskog prvenstva na 5 kilometara koje se sljedeći vikend održava u POreču i osobito Svjetskom prvenstvu u Rimu (Splićanka koja je 2007. s nepunih 15 godina postala najmlađa plivačica koja je nastupila i osvojila bodove u Svjetskom kupu prijavila je 10 km) za 20-tak dana.

I Josip Soldo (Faros Stari Grad) je poboljšao hrvatski rekord Alena Trobonjače iz 2003. (1h56:53), a tih mu je 1h48:03 u konkurenciji 23 plivača donijelo 17. mjesto. Brat mu je Tomislav s 1h56:52 zauzeo 19. mjesto.

Na prvom ovogodišnjem maratonu FINA Svjetskog kupa u disciplini 10.000 metara u brazilskom Santosu Šitić je osvojila 13., stariji brat Josip 24. i Tomislav 26. mjesto.