Hat-trick Hunjadija, novaci u Vitezu

Ivana Jurica • četvrtak, 02.07.2009.

Treća prijateljska utakmica ipak je bila sretna za nogometaše Šibenika. Nakon remija s Vitezom (odnosno poraza poslije jedanaesteraca) i poraza od zeničkog Čelika, momčad Ivice Kalinića zabilježila je prvu pobjedu u ovoljetnom pripremnom razdoblju. S 4:1 pobijedili su Šibenčani Rijeku iz Viteza, uz tri pogotka mladog Ivana Hunjadija. Šibenska ekspedicija u srednjoj Bosni sve je brojnija jer su, osim posjeta ljudi iz Uprave kluba, stigla i dvojica novih igrača...

Rijeka Vitez – Šibenik 1:4 (0:1)

Vitez, sportski kompleks NK Rijeka

Sudac: Vlado Drmić – Vitez

Strijelci: Pavlović 55' - Alispahić 17', Hunjadi 54', 60', 65'

Rijeka Vitez: Zvonar, Papić, Šapina, Šantić, Plavčić, Pavlović, Lukić, Pranjković, Kolar, Janković, Šero (još su igrali: Topić, Tustonja, Vidović, Tomić, Barešić, Kolarić, Petrović, Bošnjak, Matić). Trener: Anto Borbaš.

Šibenik: Blažević, Jurčević, Radeljić, Budiša, Medvid, Ademi, Duro, Jakoliš, Fuštar, Šubić, Alispahić (drugo poluvrijeme: Grubelić, Jurčević, Prtenjača, Zoričić, Vrcić, Bačelić-Grgić, Husmani, Jordan, Elez, Reljić, Hunjadi). Trener: Ivica Kalinić.

Prvi od dva planirana susreta sa svojim domaćinima Šibenčani su odradili u srijedu. Četiri su puta zatresli mrežu domaće momčadi, a Kalinić je u igru od prve minute poslao većinu igrača koji su i dosadašnje dvije utakmice startali u prvoj postavi. Nakon Fuštara u prve dvije utakmice, ovog puta u strijelce su se upisali Mehmed Alispahić i Ivan Hunjadi.

Bugojanac Alispahić doveo je Šibenčane u vodstvo u 17. minuti i to je bio rezultat s kojim se i otišlo na odmor. U nastavku, u razmaku od samo 11 minuta, tri je puta mrežu Rijeke zatresao 20-godišnji Ivan Hunjadi. Unatoč virozi koja ga je mučila, mladi je napadač u toj utakmici skrenuo pažnju na sebe.

Prve minute po povratku u šibenskog prvoligaša odigrao je i Stipe Bačelić-Grgić koji je prošle sezone igrao za Međimurje. Riječ je o rođenom Šibenčaninu koji je u mlađim kategorijama prešao u Hajduk, u siječnju 2007. godine Splićani su ga posudili Šibeniku, ali Bačelić-Grgić tada nije zabilježio niti jedan nastup za momčad sa Šubićevca. Preko Trogira i Međimurja sad se vratio na Šubićevac.

Drugi igrač koji se priključio Šibenčanima u Vitezu, što nam je potvrdio i trener Kalinić, je 25-godišnji napadač Jusuf Dajić. Rođen 21. kolovoza 1984. godine u Modriči (BIH), Dajić je u svojoj karijeri, pored nastupa u U-21 reprezentaciji i dva nastupa u seniorskoj momčadi BIH, nastupao i za TSV Asendorf, Zvijezdu iz Gradačca, požešku Slavoniju, Kamen Ingrad iz Velike (sezone 2004./'05. i 2005./'06.), mađarski Fehervar, Jeonbuk Hyundai Motors iz Južne Koreje. Posljednji klub bio mu je belgijski Tubize gdje je u prošloj sezoni odigrao 521 minutu postigavši pri tome četiri pogotka.

Pred Ivanom Vrljićem, koji se ozlijedio u prošloj prijateljskoj utakmici, nešto je duža stanka. Ozlijedio je meniskus koljena i, prema prvim prognozama, pauzirat će dva mjeseca. Od ozljede, odnosno loma rebara, oporavlja se zato kapetan Šibenčana Hrvoje Spahija. I dok njegovi suigrači u Vitezu bruse formu za novu sezonu, Spahija u Šibeniku odbrojava dane do početka treninga.

"Oporavak ide dobro. Prve prognoze su da bi se trebao vratiti treninzima za otprilike desetak dana. Nadam se što bržem oporavku i jedva čekam povratak treninzima", kazao nam je 21-godišnji Spahija.

Inače, igrače i stručno vodstvo u srijedu je posjetio i dio vodećih ljudi kluba. U Vitez su stigli direktor kluba Marko Karađole, član Uprave Željko Dulibić i predsjednik Skupštine kluba Damir Čapin.