Odlična proba protiv Legije

Ivana Strahija • ponedjeljak, 06.07.2009.

Varaždinski prvoligaši skočili su do Jennesdorfa, kako bi odigrali pripremni susret s varšavskom Legijom. Varteks je izgubio s 2:3.

U Jennesdorrfu se igrao dobar nogomet, uopće nema sumnje u to. Oba trenera, poljski Jan Urban i hrvatski Dražen Besek, na teren su poslali i svoje najbolje igrače, uz one na probi, pa su prisutni mogli vidjeti uistinu zanimljivu igru.

Susret je od prve minute pun tempa i trke, svi su igrači na travnjaku željeli pokazati svojim stratezima da upravo oni zavrjeđuju početnih 11. U devetoj minuti lijepim je pogotkom Poljake u vodstvo doveo Maciej Rybus, mladi poljski reprezentativac, koji je još od 2007. godine jedan od standardnih igrača Urbanove postave.

U 14. minuti izjednačava Mujanović, nakon što ga je dobro proigrao Bloudek, no Poljaci su opet u vodstvu deset minuta kasnije. Ponovno je zabljesnuo Rybus, nakon dodavanja s desne strane.

U 35. minuti susreta postignut je posljednji pogodak u prvome poluvremenu, kad je Roger Guerreiro, naturalizirani Poljak, a inače podrijetlom Brazilac, odlično iskoristio pogrešku Bešenića i zabio za 3:1 Legije.

U drugom dijelu susreta, uz izmjene na svakoj strani, nastavio se odličan tempo i lijepa igra. Nju je pogotkom mogao okruniti Mujanović u 63. minuti, no pogađa stativu poljskog gola. Njegov propust ispravlja Hojski devet minuta pred kraj, nakon jedne od najljepših akcija utakmice. Odličnim se driblerom pokazao Andrej Vuk, koji je u Varteksu na probi, i koji je nanizao par Poljaka, a na odbijenu loptu odlično je reagirao Hojski.