Novi poraz i oproštaj od četvrtfinala

Branimir Korać • utorak, 07.07.2009.

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija još jednom je poražena na Europskom prvenstvu. U dosad odigranih pet utakmica naše reprezentativke imaju tek jednu pobjedu, protiv slabe Norveške, i nemaju nikakve šanse za prolaz u četvrtfinale...

HRVATSKA - DANSKA 61:66 (21:15, 35:29, 48:42)

EP U18, drugi krug, četvrto kolo

Hrvatska: Puljić 0, Miloglav 23 (5 skokova, 4 ukradene), Popović, Margić 8, Zubak 0, Erak 0, Salopek 4, Domljanović 1, Škara 11 (6 skokova), Horvat 4 (4 skoka), Premasunac 8 (13 skokova), Stanković 2 (5 skokova). Trener: Vladimir Englman.

Danska: Formann 4 (4 skoka), Haue, Krogh 29 (10 skokova, 7 asistencija), Ostergaard 4, Pedersen 6 (5 skokova), Block-Frederiksen, Fogelstrom, Jensen 6 (7 skokova), Dokkedal 5 (7 skokova, 6 asistencija), Tobiasen 12 (6 skokova). Trener: Thomas Ginnerup.

Šut za dva: Hrvatska 22/53, Danska 20/49

Šut za tri: Hrvatska 2/23, Danska 8/24

Slobodna bacanja: Hrvatska 11/15, Danska 2/7

Skokovi: Hrvatska 44 (24+20), Danska 53 (35+18)

Asistencije: Hrvatska 8, Danska 22

Osvojene lopte: Hrvatska 15, Danska 7

Izgubljene lopte: Hrvatska 11, Danska 19

Blokade: Hrvatska 0, Danska 3

Hrvatska je protiv Danske izgubila po već viđenom scenariju. Dobar dio utakmice naše reprezentativke odigrale su dobro, ali onda je uslijedio pad u drugom poluvremenu i oproštaj od borbe za pobjedu. Dankinje su slavile 66:61 što im je prva pobjeda u drugom krugu natjecanja.

Naša reprezentacija dugo je bila u vodstvu i bolji protivnik od Dankinja. Do sredine treće četvrtine sve je bilo na strani Hrvatica, ali onda Krogh i Jensen vraćaju Dansku u igru smanjivši na 25:24 serijom 7:1. Ipak, u posljednjoj minuti prvog dijela Hrvatska preko Miloglav, Margić i Horvat radi 6:0 za 35:29 na poluvremenu.

Sredinom treće četvrtine u dva navrata Hrvatska je imala najviših plus devet da bi nezaustavljiva Krogh u suradnji s Tobiasen Dansku ponovno približila. U posljednju dionicu naša reprezentacija ipak zahvaljujući Miloglav ulazi s plus šest, no Danska odmah na startu radi 10:1 i preuzima vodstvo.

Četiri minute prije kraja susreta zaostajala je Hrvatska 60:57, no onda Danska radi 6:0 preko Tobiasen i Dokkedal i priči je kraj. Upisan je i četvrti poraz.

U našem sastavu Carmen Miloglav upisala je 23 poena i pet skokova, a Anja Škara 11 poena uz šest skokova. Kod Danske Krogh je ubacila čak 29 poena uz deset skokova i sedam asistencija, a Tobiasen je dodala 12 poena i šest skokova.