Vodeni sportovi

Trialse otvorili rekordima

Maja Giljanović • srijeda, 08.07.2009.

Mark Gangloff i Julia Smit prvog su dana američkih plivačkih trialsa 20-tak dana prije Svjetskog prvenstva u Rimu poboljšali dva američka rekorda...

Mark Gangloff je prvi put u karijeri 100 metara prsno isplivao ispod minutu točnije 59,01 čime je na drugom mjestu ostavio olimpijca Erica Shanteaua (osobni rekord 59,45) i Marcusa Titusa na trećem (1:00,00): "Toliko dugo koketiram s tom minutom da je takvo olakšanje što sam se napokon spustio ispod", izjavio je Gangloff koji je u povijest poslao 59,13 Brendana Hansena iz 2006.

Julia Smit je u posljednjih 50 metara nadjačala Elizabeth Pelton (2:11,03) i Arianu Kukors (2:11,07) i na 200 mješovito s 2:09,34 poboljšala nacionalni rekord Katie Hoff (prošlogodišnjih 2:09,71).

Tyler Carry je na 400 mješovito nakon 100 m bio bolji od svjetskog rekorda Michaela Phelpsa, svoj je osobni rekord popravio više od pet sekundi (4:06,96) ali se u samom finišu nije uspio oduprijeti olimpijskom pobjedniku svjetskom prvaku (200 leđno) Ryanu Lochteu (4:06,40) te je osvojio drugo mjesto.

Christine Magnuson (57,16) je osvojila 100 delfin (treće vrijeme svjetskih tablica u 2009.), a Allison Schmitt (4:06,77) i Peter Vanderkaay (3:45,17) su slavili na 400 slobodno.

Magnuson, Smit, Schmitt, Vanderkaay, Gangloff i Lochte su dobitnici prvog dana, a drugi dan su na rasporedu finala na 100 leđno i 200 slobodno (Phelps) i plivača i plivačica te 200 delfin plivača (Phelps).