Riječanima kiša poremetila plan

Maja Giljanović • srijeda, 08.07.2009.

Rijeka je danas u 17 sati na terenima hotela Arena u podnožju Pohorja zakazala pripremnu utakmicu protiv poljskog drugoligaša, ali je peta utakmica Riječana na ljetnim pripremama otkazana zbog obilne kiše i natopljenog travnjaka.

Rijeka je nakon remija protiv Polonije (0:0) te poraza protiv Bakua (0:2), Wisle (0:2) i Kopra (0:3) u utakmici protiv poljskog Gornika priželjkivala u prvom redu prvi gol ovih priprema, a nakon njega i prvu pobjedu.

Robert Rubčić je najavio da će na travnjak ponovno poslati najbolju momčad točnije Rijeku koja se prije tri dana pokazala u solidnom svjetlu protiv Wisle - najbolje je igrače trener Bijelih odmarao na prekjučerašnjoj utakmici protiv Slovenaca (od prve su minute protiv slovenskog drugoligaša istrčali Hodžić, Ljubović, Čagalj, Turkalj, Germano, Kreilach, Stepčić, Matko, Gerc i Smith, a još su igrali i Prskalo, Čulina i oporavljeni Čejvanović te izgubili golovima Vilera u 7., bivšeg igrača (u HNL-u) Dinama, Istre, Varteksa, Međimurja, Intera i Sesveta Kristijana Polovanca u 32. i Brulca u 82. minuti) - ali nebo se otvorilo, natopilo travnjak i odgodilo utakmicu.

Što se utakmice protiv Wisle tiče, Rubčić nije nezadovoljan viđenim: "Skupo smo platili neopreznost na startu, ali u globalu smo odigrali prilično dobru partiju. Neefikasnost me ne brine, bitno mi je nam šansi ne nedostaje, igramo, kombiniramo, a golovi će doći".

Situacija oko Anasa Sharbinija još uvijek je nedefinirana. Sharbini trenira maksimalno ozbiljno, motiviran je, spreman, ali 10-tak dana prije utakmice 2. pretkola Europske lige protiv luksemburškog Differdangea još se ne zna ostaje li 22-godišnjak ili odlazi.